Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hiçbir kurumdan sağlık sigortası olmayan vatandaşlar için geçerli olan genel sağlık sigortası sorgulama işlemleri tüm sorgulama işlemleri gibi internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Bu sistem için kişilerin gelir testlerine göre geri ödeme yapmaları gerekmektedir. Sosyal güvencelerden faydalanabilmek için gelir testinin altında belirlenen ücretlerin altında maaş alan kişiler için prim ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

Teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte  bir çok resmi işlem de internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bunlardan birisi de GSS sorgulama işlemleri olarak bilinmektedir. Bu işlemler daha önceleri E-SGM internet sitesinden yapılmakta idi fakat bu sitenin kapanmasından sonra bu görevi E-Devlet resmi web sitesi üstlendi. E-devlet sitesi üzerinden eğer sorgulama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız. Bu sistem sizden E-Devlet şifresi isteyecektir. E-Devlet şifresi 2 lira karşılığında size en yakın PTT şubesinden alınabilmektedir. Tüm PTT şubeleri E-Devlet şifresi vermeye yetkilidir.

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Eğer Genel Sağlık Sigortanızı sorgulamak istiyorsanız E-Devlet şifreniz ile sorgulama yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemlerine başlayabilmek için, yazımızın alt kısmında sizinle paylaştığımız kurum linkini bir kez tıklayarak işleminize başlayınız. Bu linke tıkladıktan sonra “kimliğini şimdi doğrula” butonunu tıklayınız.

Daha sonra önünüze gelen ekran üzerinde gerekli yerlere T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi girmeniz gereklidir.

Girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olup olmadığını kontrol ederek Genel Sağlık Sigortası Sorgulama işleminizi tamamlayabilmek için “sisteme giriş yap” butonunu tıklayınız.

Bu şekilde sorguluma yaptı iseniz o zaman E-Devlet şifresi ile bu sistemden Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Bu sistem üzerinden tüm Genel Sağlık Borçlarınızı sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

GSS Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası ismi ile adlandırılan GSS ile vatandaşlar sosyal güvenlik hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Bu sistem üzerinden yatırılan primlerin borç miktarı da E-Devlet sitesi üzerinden sorgulanabilmektedir. Primlerini zamanında yatıramayan kişilerin bu primler üzerinden faiz miktarları da katlanarak büyümektedir. Genel Sağlık Sigortası borçlarının her zaman aylık olarak düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. İnternet aracılığı ile öğrenilen borç bilgilerine kolayca ulaşılabilmektedir.

E-Devlet şifresi ile Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemleri için mutlaka E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. bu işlemi yapabilmek için almak istediğiniz E-Devlet şifresini size en yakın olan PTT şubeleri aracılığı ile birkaç dakika içinde alabilirsiniz. sadece 2 lira ödemesi olan E-Devlet şifresi aracılığı ile daha sonradan Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi kolay bir şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemine hemen başlayabilmek için aşağıda vermiş olduğumuz kurum linkine bir kez tıklayarak Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminize başlayabilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden hemen “Kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan bilgi sayfasından kendi kişisel bilgilerinizi takip ederek girmelisiniz.

T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz olarak girdikten sonra “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız. Gerekenleri tam ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra karşınıza çıkan bir sonraki sayfa üzerinden tüm Genel Sağlık Sigortası borcunuzu öğrenebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

GSS Prim Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası prim borcu, sağlık için ödenen aylık ücretlerin yapılan sorgulamasıdır. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemlerinizi E-Devlet şifreniz ile E-Devlet resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi 2 lira karşılığında PTT şubelerinden vatandaşlara verilmektedir. Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sadece T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifreniz ile Genel Sağlık Sigortası prim borcunuzu da bu sistemden öğrenebilirsiniz. Diğer işlemlerden farklı olarak Genel Sağlık Sigortası prim borçlarınızı öğrenebilmek için aşağıda vermiş olduğumuz linkin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Bu sayfa üzerinden “kimliğimi şimdi doğrula” seçeneğini tıklayarak yeni bir sayfanın açılması ile bu sayfaya T.C kimlik numarası ve PTT şubelerinden 2 lira karşılığında almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi bu sisteme doğru ve eksiksiz olarak girmelisiniz. Bu sayede Genel Sağlık Sigortası prim sorgulama sayfasına ulaşarak prim sorgulamalarınızı yapabilir ve ne kadar prim borcunuz olduğunu bu sayfa üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

GSS Prim Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK