Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Genel Sigorta Dosya Sorgulama

Genel Sigorta Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Değerli mal varlıklarından biri olan araçlarımız için olası kaza ve hasar durumlarında maddi açıdan zarar görmemek için sigorta yapılması gerekir. Kasko sigortası araçlar için belli şirketler tarafından yapılır. Bu konuda hizmet veren pek çok şirket vardır. Genel Sigorta Şirketi bu şirketlerden biridir. Kaza öncesi ve kaza sonrasında şirket müşterilerine sigortacılık alanında hizmet vermektedir. Bu şirket ile sigortalı olan kişiler araçları için gerekli hasar işlemlerini herhangi bir kazadan sonra yapabilirler. Devlet tarafından zorunlu olan trafik sigortası dışında bu sigorta da daha hafif kaza durumlarında sürücülere destek vermesi açısından önemlidir. Eğer kasko sigortası yaptırdıysanız herhangi bir kaza durumunda şirket tarafından hemen hasar gider masraflarınız karşılanır. Fakat bu giderin karşılanması için öncesinde hasar ihbarı yaparak şirkete bilgilendirme yapmak durumundasınız. Böylece şirket sizin için hasar dosyası oluşturur. Genel Sigorta dosya sorgulama için sizin adınıza oluşturulan hasar dosyası ile internet üzerinden giriş yaparak hasar sorgulama işlemlerini buradan takip edebilirsiniz.

Genel Sigorta Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araçlar için kasko sigortasının yapılmasının amacı bir hasar meydana geldiğinde kazada oluşan masrafları ödeyerek sürücüye yardım etmektir. Bu giderlerin ödenmesi için 5 gün içinde hasar ihbarı yapılmalıdır. Gerekli belgeleri de temin ederek hasar ihbarı sigorta şirketine bildirilir. Hasar dosyası oluşturmak için gerekli olan belgeler; imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı ile ilgili fotoğraflardır. Bu belgeler tamamlandığında sizin için hasar dosyası oluşturulur. Bu hasar dosyasından hasar tespit çalışmalarını ve işlemlerini takip edebilirsiniz. Hasar dosyasının oluşturulması için gerekli belgeleri Genel sigortaya iletilmesi gerekir. Hasar dosyasından işlemleri takip etmek için şirketin online sitesine giriş yapabilirsiniz. Bunun için altta sizin için yazdığımız linke tıklayabilir ve sorgulama sonucunu vakit kaybetmeden öğrenebilirsiniz.

 

Linke tıkladığınızda sorgulama sayfasında ürün, prefiks, poliç-teklif no, T.C kimlik numarası, Vergi numarası, Pasaport numarası gibi bilgileri girmeniz gerekir. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra sorgula butonuna basmalısınız. Böylece sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK