Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Genel sigorta yani diğer adı ile Maprfe genel sigorta olarak bilinen sigorta şirketi 2007 tarihinde Çukurova Holding’in hisselerinin büyük bir bölümünü alarak günümüzde ki halini almıştır. Mapfre Türkiye’de tanınan sigorta firmalarından biri olmanın yanı sıra, İspanya ile beraber Güney Amerika’da sigorta sektörü içerisinde lider şirketlerden bir tanesidir. Genel Sigorta, yerli sigortalara göre sigortacılık konusunda yer alan engin tecrübelerinden dolayı daha fazla tercih ediliyor. 60 yıllık deneyimi yer alan sigorta firması sigortacılık konusunda hizmetlerini hızlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor. Genel sigorta güvencesi ile beraber sigorta kapsamına giren şeylerin başına herhangi bir problem geldiği zaman tek yapmanız gereken ise Genel sigortanı yetkililerine ulaştırılır. Tüm hasar işlemlerinizi tamamlamak için Genel Sigorta’nın online internet adresi üzerinden hasar ihbar ve sorgulama uygulamasını kolayca yapabileceğiniz gibi, 0 212 334 90 00 numaralı hattan müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçebilir ve gerekli işlemlerinizi yapmak için anında yardım alabilirsiniz. Hasar meydana gelebilen mal varlıkları konusunda ilk olarak bir hasar ihbarı gerçekleştirdikten sonra ardından gerekli yer alabilecek belgeleri tamamlayarak bir hasar dosya oluşturulması gerekmektedir. Peki, bu hasar dosyalarının takibi için genel sigorta hasar dosya sorgulama nasıl gerçekleştirilir? Genel sigorta hasar dosya sorgulama konusunda detaylı ayrıntıları yazımızın devamında kolayca bulabilirsiniz.

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel sigorta güvencesi ile beraber yapılacak olan mal varlığınızın başına bir sorun geldiği zaman ilk yapmanız gereken şey hasar ihbarında bulunulması gerekir. Bu nedenle sigorta sahibi kişi, hasarı öğrendiği zamandan itibaren 5 iş günü içerisinde sigorta firmalarına durumu bildirmelidir. Hasar ihbarı yapıldıktan hemen sonra eksper tayin edilmektedir. Eksper ise hasar ile ilgili yer alabilecek tüm inceleme, tetkik ve gerekli diğer gereklilikleri tamamladıktan sonra düzenlediği raporu sigorta firmasına gönderir.

 

Hasar raporu Genel sigorta aracılığı ile incelenir ve ihtiyaç varsa gerekli evrakları sigortalı kişiden istenmektedir. Bu işlem ile hasar dosya inceleme ve onay sürecini tamamlanmaktadır. Hasar ihbarı yapıldıktan hemen sonra sizin adınıza bir hasar dosyası yapılır. Bu dosya ile beraber hasarı bulunan mal varlığınız ile ilgili bilgilerin yer aldığı dosyanızın takibini kolayca yapabilirsiniz. Hasar dosyasına ulaşmak adına ve Genel Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetlerini yapmak için yazının sonunda verilmiş olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Ardından alt kısımdaki resim ile karşılaşırsınız.

Bu resimde yer aldığı üzere Genel Sigorta hasar dosya sorgulama gerçekleştirmek için boşluklu alanlara bilgiler girmeniz gerekir. Genel Sigorta ile teminat altına alınan ürünü seçmelisiniz. Daha sonra ürünün prefiksi seçilmesi gerekir. Sonra sırasıyla poliçe teklif numarası ile beraber T.C. kimlik numarası, vergi numarası ya da pasaport numarası da boşluklu bölümlere yazılarak ‘sorgula’ tuşuna basılarak işlemi tamamlayabilirsiniz

Genel Sigorta hasar dosya sorgulama uygulaması ile hasar ihbarında bulunmanızın hemen ardından, sizin için oluşturulan bu hasar dosyası ile beraber teminat edilen şeye ait ödenecek olan hasar miktarı, ne zaman ödeneceği, ödeme şartları ile beraber ödeme koşulları ve daha pek çok konuda bilgilendirme alabilirsiniz.

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK