Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Genel Sigorta Sorgulama

Genel Sigorta Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araçların trafiğe çıkışlarında her türlü kaza durumlarına karşı önlem almak adına sigorta işlemleri yaptırmaları önemlidir. Bu amaçla kişiler araçları içim kasko sigortası yaptırırlar. Bu sigorta araçların herhangi hasar durumlarında yetkili şirket tarafından hasar giderinin karşılanmasını kapsar. Sigorta şirketi olarak piyasada pek çok firma vardır. Mapfre Genel Sigorta bu kurumlar içinde kaliteli sigortacılık şirketlerinden biri olarak bilinir. Sigorta işlemleri için Genel Sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

Genel Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Öncelikli olarak sorgulama işlemlerinden önce ilk yapılması gereken herhangi bir kaza anında durumu sigorta şirketine bildirmektir. 5 günlük bir süre içinde durumu şirkete bildirmek çok önemlidir. Yoksa hasar gideri için gerekli ücreti şirketten temin edemeyiz. Hasar ihbarı yaparak durumu bildirmemiz bu açıdan önemlidir.

Hasar ihbarı yapmak için öncelikle yapmanız gereken şey siteye giriş yapmaktır. Sitenin sağ alt köşesinde yer alan hasar anında butonuna tıklamamız gerekir. Buradan alttaki sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bu alanda bulunan kısımlardan bilgi alabilirsiniz. Genel Sigorta güvencesi kapsamında teminat altına alınanlar hangi branj üzerineyse oraya tıklamak gerekir. Buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Branjdan emin olmadığınız durumlarda poliçe kontrolü yapabilirsiniz. Oto kaza branji genelde tıklanarak buradan gerekli bilgiler öğrenilir. Hasar ihbarı için de gerekli olan belgeleri edinmeniz gerekmektedir.

Hasar İhbarı İçin Gerekli Olan Belgeler

  • Sağlık Tazminat Belgeleri
  • Kasko Hasar Belgeleri
  • Trafik Hasar Belgeleri
  • Konut ve İşyeri Hasar Belgeleri
  • Nakliyat Hasar İçin Gerekli Belgeler
  • Mühendislik Hasarları İçin Belgeler

Buradan hasarınızla ilgili olana alanı tıklayarak bunlarla ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Araçlar için kasko hasarları için gerekli olan belgeler  seçeneği tıklanarak belgelerin tamamlanması sağlanır.

Bundan sonra hasar tespit çalışmaları yapılır. Hasar tespiti yapıldıktan sonra sizin için bulunan hasar dosyasına konulur. Sizin hazırlamış olduğunuz belgelerle birlikte hasar tespit dosyası birleşimiyle işlemler başlar.

Siz de sizin için oluşturulan hasar dosyasından durum takibi yapabilirsiniz. Genel Sigorta online sitesinden giriş yaparak durumu takip edebilirsiniz. Alttaki linkten kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada istenen bilgiler girilir. Teminat altına alına ürün seçilir. Ürünün prekfiksi seçilmelidir. Sonra poliçe teklif numarası, T.C kimlik numarası, vergi numarası ve pasaport numarası gerekli alanlara yazılır. Sorgula butonuna basılarak sorgulama işlemleri yapılır.

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Hasar İhbar ve Hasar Dosya Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ! 

BİR CEVAP BIRAK