Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları GENPA Garanti Sorgulama

GENPA Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Kişiler almış olduğu ürünlerin garantili olması ve ürün hakkında bir sıkıntı çıktığı takdirde bunun için garantinin önemli olduğunu bilmekteyiz. Eğer almış olduğumuz ürün GENPA çıkışlı bir ürün ise aldığınız cihaz için garanti sorgulama işlemlerinizi IMEI sorgulama uygulaması yaparak gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Bu uygulama GENPA’nın resmi sitesinde yer almaktadır. GENPA garanti sorgulama işlemleri sayesinde almış olduğunuz ürünün garanti bilgilerine ve bunun ile ilgili sorularınızın cevabına kolayca ulaşmanız mümkündür. GENPA garantisi sorgulama işlemlerinden daha önce bu işlemi gerçekleştirebilmek için her cihaza farklı olarak verilmiş 15 haneden oluşmakta olan IMEI numarası bulunmalıdır. Bu numara ile almış olduğunuz cihazınızın kaydının olduğunu anlayabilirsiniz. Bu numaraların olmasının sebebi ise herhangi bir kayıp veya çalıntı olaylarında cihaz için kimlik görevi gören bu numara ile cihaza ait olan tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Yazımızın devam kısmında GENPA garantisi sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinize dair bilgileri sizinle paylaşacağız.

GENPA Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

GENPA garanti sorgulama işlemlerinizi GENPA resmi sayfasında IMEI sorgulama bölümnü kullanarak cihazınıza ait olan IMEI numarasını sisteme girerek başka bir bilgiye ihtiyaç duyulmaksızın oluşturabilirsiniz. Cihazınıza özel olarak verilmiş olan IMEI numarasını eğer bilmiyor iseniz bu IMEI numarasını öğrenmeniz de çok basittir. Bu numarayı cihazınız üzerinde bulunan telefon çevirme yerinden #06# tuşlayarak veya cihazınızın batarya yuvası üzerine yazılı olan kısımdan öğrenmeniz mümkündür. Bu numara eğer cihaz kutusunu atmadı iseniz cihaz kutusu üzerinde de bulunmaktadır. GENPA garanti sorgulama işlemlerini yaptığınız zaman almış olduğunuz bu cihazın garantisinin hangi tarihte başladığı, garantisinin bitme tarihi, garantisinin hangi kişi veya kuruluş tarafından yapıldığı gibi cihaz ile ilgili tüm garanti bilgilerine kolayca ulaşmanız mümkündür. Bu işlem için öncelikli olarak yazımızın son kısmında bulunan bağlantı adresine bir kez tıklayınız. Sonrasında açılan sayfa üzerinden 15 haneli olan IMEI numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde ilgili kutucuğa giriniz.

 

IMEI numarasını eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra  “Gönder” butonuna tıklayınız.

Bu işlemler yapıldıktan sonra almış olduğunuz cihazınızın garantisi hakkında merak ettiğiniz tüm garanti işlemleri hususunda sorularınızın yanıtlarını almanız mümkündür.

GENPA Garanti Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK