Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Giresun Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Giresun Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde tüm kurum ve kuruluşlar, hizmet verdikleri insanlara çok daha iyi hizmetler sunmanın peşindedir. Bu doğrultuda da birçok şey yapılmaktadır. Bunlardan en önemlisi vatandaşlara internet üzerinde hizmet vermektir. Çünkü günümüz dünyasında tüm vatandaşlar işlerini en pratik yolla halletmenin peşindedir. Bu nedenle de çalışacakları kurumları bu özelliğe göre tercih etmektedirler.

Son zamanlarda, vatandaşlarına daha iyi hizmet vermek isteyen belediyeler de elektronik ortamlara adım atmışlardır. İnternet kullanarak vatandaşlarının zaman kaybetmesini engellemek isteyen belediyeler, kendilerini sürekli geliştirmeye çalışmaktadır.

Belediyeler su dağıtımını ve faturalandırmasını yapan ilgili kurumdur. Kullanılan su miktarı saptanarak kullanıcıya fatura olarak döner. Faturalar ödenmediğinde ise belediyeler suyu kesmek zorunda kalır. Böyle olaylar yaşanmaması hem belediyelerin hem de vatandaşların mağdur olmaması için belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden su fatura sorgulama işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

 

Geçmiş yıllarda, su fatura sorgulama işlemleri belediyeler tarafından yetkilendirilen merkezlerde yapılmaktaydı. Su faturalarını sorgulamak isteyen vatandaşlar bu merkezlere gitmekte ve buralarda sıra beklemekteydi. Çalışanlar ise bu merkezleri ziyaret etmek için işlerinden izin almak mecburiyetindeydi. İnternet üzerinden su faturası sorgulama imkanının gelmesi vatandaşlara çok büyük bir artı sağladı. Böylece kimse işinden izin almaya gerek duymadan, istedikleri an su faturalarını sorgulayabilmektedir.

İnterneti kullanarak vatandaşlarına yüksek kalitede hizmet vererek onları memnun etmeye çalışan belediyelerden biri Giresun Belediyesi’dir. Giresun Belediyesi, kendi resmi internet sitesi üzerinden kullanıma açmış olduğu Giresun Belediyesi Su Fatura Sorgulama sistemi sayesinde Giresun’da yaşayan vatandaşlara pratik bir yol sunmuştur.

Giresun Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemi yalnızca Giresun Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun için bu yazının sonunda bulunan linke tıklayarak Giresun Belediyesi’nin sitesine gidilebilir. Açılan sayfadan ilk olarak borç listesi butonuna tıklamak gerekmektedir.

Bu sayfada ilk istenen bilgiler T.C. kimlik no ve şifre bilgileridir.

Bilgiler doğru olarak girildikten sonra giriş butonuna basılmalıdır.

Üyeliği bulunmayanlar birkaç dakika içerisinde üye olarak giriş yapabilirler. Tüm bu adımlar sonrası su fatura sorgulama işlemlerinin detaylı olarak yapıldığı sisteme giriş yapılmış olunacaktır.

Giresun Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK