Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Groupama Hasar Sorgulama

Groupama Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

Groupama sigorta Türkiye’de yabancı kaynaklı yer alan sigorta şirketlerden bir tanesidir. Fransa kaynaklı olarak bilinen Groupama sigorta Türk sermayesi ile beraber Fransa sermayesinin birleşiminden almıştır. Bu nedenle ülkemizdeki mali konuda güçlü sigorta şirketlerin en başında yer almaktadır. Geniş sigorta portföyü ile beraber özellikle tarım ve sağlık sigortaları işlemlerinde üstün hizmet sağlanır. Bilindiği gibi birçok sigorta firmaları bu alanların haricinde daha çok kasko sigortaları konularında uzmanlaşmış hizmet veriyorken Groupama sigorta bu konuların yanında evde bakım sigortası gibi farklı şekilde bulunan sigorta alanlarında da hizmet sunabilmektedir. Bu sigorta konularının genişliği Groupama sigortayı farklı bir yere ulaştırmaktadır. Türkiye’nin her şehirde yer alan merkezleri ve acenteleri ile kolay ulaşılabilen sigorta şirketlerinden bir tanesidir. Hem acenteler hem de çağrı merkezleri içerisinden ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda da Groupama sigorta internet adresinden de tüm bilgi sorma sorgulama işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

Groupama sigorta güvencesini kullanarak teminat altına almış olduğunuz varlıklarınızın bir kazaya kurban gitmesi durumunda ise Groupama sigorta ile yapılmış olan poliçe dâhilinde hasarın bir kısmının giderilmesine çalışılmaktadır. Bu nedenle Groupama sigorta ile beraber yapılan poliçeler üzerinde kaza meydana gelmesi durumunda yalnız başınıza olmadığınızı unutmamanız gerekir. Groupama sigorta farkı sayesinde tüm hasar durumlarını kolayca halledebilirsiniz. Bu işlemleri çok pratik ve oldukça kolay bir şekilde halletmeniz için Groupama hasar sorgulama hizmetlerini kullanabiliyorsunuz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde sizlere Groupama hasar sorgulama işleminin ne şekilde yapılacağını adım adım anlatacağız. Bu yazı ile sizler de aşağıdaki bölümü adım adım takip ederek Groupama hasar sorgulama uygulamasını kolayca yürütebilirsiniz.

Groupama Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Groupama sigorta firması ile teminat altına almış olduğunuz varlıklarda meydana gelebilecek hasarlar konusunda 5 iş günü içerisinde Groupama firmasına hasar ihbarında bulunmanız gerekmektedir. Hasar ihbarının kısa süre içerisinde yapılması bu konuda büyük önem arz eder. Aksi durumda anında müdahale edilemeyen sorunlarda hasar daha büyük seviyelere çıkmaktadır. Hasarın büyüklüğünü ve kompleks durumuna göre hasarın incelenmesi konusunda bir eksper atanmakta ya da daha basit durumlarda ise Groupama firması ile anlaşmalı araç ya da hasta muayene kuruluşlarından birine anında yönlendirilirsiniz. Daha sonra hasar dosyalarının yapılması için sizin de bazı belgeler vermeniz gerekmektedir. Bu belgelerin teslim edilmesinden sonra bir hasar dosyası oluşturulmaktadır. Yapılacak olan hasar dosyasının sizler tarafından kolay bir şekilde takip edilmesi için  bir dosya numarası verilmektedir. Bu dosyası numara ile beraber Groupama sigortanın internet adresinden Groupama hasar sorgulama uygulamasını kolayca yapabilirsiniz. Groupama hasar sorgulama işlemini yapmaya başlamak adına alt bölümde gördüğünüz linke tıklamanız gerekir.  Hemen Groupama hasar sorgulama ekranına yönlendirilirsiniz.

Yukarıda görmüş olduğunuz ekran Groupama hasar dosya sorgulama uygulamasını gerçekleştireceğiniz yerdir. Groupama hasar sorgulama işlemlerine başlarken şu adımları takip etmeniz gerekir.

1- Groupama hasar sorgulama uygulamasını gerçekleştirmek  ‘bireysel’ veya ‘kurumsal’ seçeneğinden ‘bireysel’ olanı seçmelisiniz.

2- TC kimlik numaranızı girmelisiniz

3- Poliçe ya da hasar dosyası numaraları arasından istediğiniz birini girmelisiniz.

4- Son yapılacak işlem ise ‘ giriş ‘ butonuna basmaktır.

Tüm bu faaliyetlerinin hemen ardından Groupama hasar sorgulama uygulamasını tamamlarsınız.  Groupama hasar sorgulama hizmetleri ile hasar dosyanızda yer alan tüm bilgileri anında öğrenebilirsiniz.

Groupama Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Groupama Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK