Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Gss Ceza Sorgulama

Gss Ceza Sorgulama

0
PAYLAŞ

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm işlemlerimizi internet üzerinden online olarak yapmaya başladık. İnternet işlemleri hem zaman kaybını önleyen hem de rahat bir şekilde tüm sorgulama işlemlerimizi gerçekleştirebildiğimiz bir sistem haline geldi. Yazımızın devam kısmında sizler ile GSS ceza sorgulama işlemlerinin nasıl yapılabileceği hakkında bilgiler paylaşacağız. Ceza sorgulama işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden ek olarak şifresiz sorgulama işlemi de yapabilirisiniz.

GSS Ceza Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

GSS ceza sorgulama işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak için birinci olarak bu uygulama üzerinden yapmak istediğiniz tüm işlemler için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden kimlik bilgilerinizi kullanarak başvuru formunuz ile 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz GSS sorgulama işleminiz için E-Devlet şifresi edindikten sonra bu platformdan GSS sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

E-Devlet şifresi sahibi iseniz sizinle paylaşmış olduğumuz bu yazının son kısmında bulunan kurum linkini tıklayarak GSS ceza sorgulama işleminize başlayabilirsiniz. Açılan ekran üzerinden “kimliğimi şimdi doğrula” butonunu tıklayarak bu işleme başlayınız.

Bu işlemi bitirdikten sonra mevcut ekran değişir. Sonra sizden istenen T.C kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde sisteme giriniz. Ardından E-Devlet şifrenizi ekrandaki ilgili kutucuğa doğru bir şekilde yazınız.

Tüm bilgi girişlerini oluşturduktan sonra bilgilerinizin eksiksiz ve doğru girildiğinden emin olmak maksadı ile tekrar kontrol ediniz ve daha sonra “sisteme giriş yap” butonunu tıklayınız.

Yapmış olduğunuz bu işlemleri takiben GSS ceza sorgulama işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde yapmışsınız demektir. Bu sorgulama işlemi sayesinde GSS ceza sorgulama işlemlerinizin hem geçmiş bilgilerine hem de güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

GSS Ceza Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Hiçbir şifreye ihtiyacınız olmadan GSS ceza sorgulama işleminizden sonra bu sistem üzerinden ödemenizi de yapabilirsiniz. Aşağıda size vermiş olduğumuz link sayesinde bu linke tıklamanız dahilinde açılan pencere üzerinden size sunulmuş olan “sorgu türü” kısmından “diğer ödemeler” bölümünü seçerek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemin ardından “sorgu tipi” kısmında bulunan GSS prim seçeneğini seçmeniz gerekir.

Bu işlemleri tam olarak yerine getirdikte sonra sorgulama işleminiz için “T.C kimlik no” bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. bu bilgi girişini eksiksiz ve doğru bir şekilde oluşturduktan sonra ekran üzerinde gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere yazmanız gerekir. Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerin devamında GSS borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için “borç sorgula” butonuna basınız. Yapmış olduğunuz bu işlemler sayesinde GSS borç sorgulama işleminizi eksiksiz olarak gerçekleştirmiş olursunuz.

SGK GSS Ceza Sorgulama İşleminiz için Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK