Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Gss Gelir Testi Sorgulama

Gss Gelir Testi Sorgulama

0
PAYLAŞ

SGK’ya bağlı kurumlarda bir sigortası bulunmayan kişiler Genel Sağlık Sigortası yaptırmak zorundadır. Gelir testi sorgulama işlemleri kişilerin aldıkları sağlık hizmetlerinin karşılığında yapmaları gereken sorgulama işlemidir. Gelir testi üzerinden ne kadar prim ödenebileceğine karar verilmektedir. Eğer GSS gelir testi ölçülerine göre geliriniz asgari maaşın üçte biri kadar ise o zaman prim ödemeniz gerekmektedir. Eğer bu miktardan düşük geliriniz var ise o zaman prim ödemek zorunda değilsiniz. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemleri E-Devlet sitesi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirilebilmektedir. Eğer Genel Sağlık Sigortası sorgulaması yapmak istiyorsanız o zaman yazımızın devam kısmına göz atmanızı ve vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Gelir Testi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteminden yararlanarak Genel Sağlık Sigortası sorgulaması yapabilmek için mutlaka E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Genel Sağlık Sigortası yaptırabilmek için ihtiyacınız olan E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında size en yakın PTT şubelerinden alabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminize yazımızın son kısmında bulunan kurum linkinin üzerine bir kez tıklayarak başlayabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinden işleminize devam etmek için “kimliğimi şimdi doğrula” butonunu tıklamanız gerekmektedir.

 

Bu işlemlerden sonra doğrulama yapmak amaçlı T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresini sisteme girmeniz istenmektedir.

Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra önünüze çıkan “sisteme giriş yap” butonunu tıklayınız.

Bu adımları uygun bir şekilde bitirerek düzgün bir şekilde tamamlamanız Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi kolayca bitirmenize sebep olacaktır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Gelir Testi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK