Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Gss Müstehaklık Sorgulama

Gss Müstehaklık Sorgulama

0
PAYLAŞ

Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok işlemi artık internet üzerinden online olarak yapabilmekteyiz. Telefon ve tabletlerimizden kolayca yaptığımız sorgulama ve ödeme işleri sayesinde hiçbir kurumda kalabalık oluşturmadan işlemlerimiz yapılmaktadır. bu işlemlerden birisi de GSS müstehaklık sorgulama işlemleri olarak bilinmektedir.

GSS müstehaklık sorgulama işlemlerinde öncelikli olarak yapılması gereken müstehaklık tanımı, bireylerin sigortalı güvencelerinden yararlanmalarını sağlayabilmek için aile bireyleri üzerine alınabilmesidir. Sosyal Güvenlik Kurumu bir çok işlem gibi GSS müstehaklık sorgulama işlemlerini de bilgisayar üzerine taşıyarak kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamıştır. GSS müstehaklık sorgulama işlemleri bilgi sorgulama ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında bulunup bulunmadığınızı anlayabilmeniz için yaptığınız işlemlerdir. Bu işlemler E-Devlet şifresiyle yapılmaktadır. E-Devlet şifresi ile birkaç dakika içinde E-Devlet resmi internet sitesinden GSS müstehaklık sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bir süre önce bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz iki tane resmi internet sayfası vardı. Ancak E-SGM resmi itternet web sayfasının kapatılması ile artık GSS müstehaklık sorgulama işlemlerinizi buna benzer daha bir çok sorgulama işleminin yapıldığı E-Devlet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemlerin hepsi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Yazımızın devam kısmından işlemlerinizin hepsinin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler alabilirsiniz.

 

E-Devlet Üzerinden GSS Müstehaklık Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

GSS müstehaklık sorgulama işlemlerinizi E-Devlet resmi web sitesi üzerinden şifreli olarak güvenle yapabilirsiniz. bu işlemler için sizden istenilen E-Devlet şifresine sahip olmak istiyorsanız o zaman 2 TL karşılığında size en yakın PTT şubelerinden bu şifreye sahip olabilirsiniz. Size verilen kapalı zarf içerisindeki bu şifreyi bu sistem üzerinde kullanabilirsiniz. GSS müstehaklık sorgulama işlemine başlamak istiyorsanız yazımızın devam kısmında bulunan kurum linkine bir kez tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. GSS müstehaklık sorgulama kurum linkine tıkladıktan sonra önünüze çıkan sayfa üzerinden “SPAS Müstahaklık Sorgulama” sayfasında olan “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklayarak işleminize başlayınız.

Bu işlemin arkasından sizden istenmiş olan T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizin girişini sisteme doğru bir şekilde giriniz.

Son işlem olarak “sisteme giriş yap” butonunu tıklayarak GSS müstehaklık sorgulama işleminizi eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Müstehaklık Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK