Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Gss Provizyon Sorgulama

Gss Provizyon Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tüm resmi kurumlar kurum içlerinde uzun kuyruklara sebebiyet vermemek için işlemlerini artık internet üzerinden yapmayı tercih etmektedir. Verdikleri bu hizmet sayesinde kurum içlerinde uzun kuyruklar oluşmamaktadır. Artık bir çok işlem gibi GSS provizyon işlemleri de internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. eğer sağlık provizyonu için bir işlem yapmamış iseniz mutlaka işlemlerinizi aktif hale getirebilmek için kimlik fotokopisine ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. GSS Provizyon Sorgulama işlemi için Sağlık Provizyon Aktivasyon sistemine ihtiyacınız vardır. Bu işlem ile birlikte sağlık güvencesi alabilirsiniz. SPAS programı ile GSS Provizyon Sorgulama işlemlerinizi yapmanız hangi kuruma ait olduğunuzu bildirmenize gerek kalmadan kısa bir süre içersinde yapılabilen işlemler arasındadır.

GSS Provizyon Sorgulama işlemleri ve bunun gibi birkaç tane işlem de daha önceleri iki tane resmi web sayfası üzerinden yapılmakta idi. Fakat E-SGM resmi internet web sayfası kapatıldığından dolayı bu işlemler tek resmi web sayfası üzerinden yapılmaya başlandı. Bu da bir çok resmi işlemin yapıldığı E-Devlet sitesinden yapılmaktadır. E-Devlet resmi web sitesinden yapılan işlemlerin hepsi E-Devlet şifresi ile yapılmaktadır. Bu işlem için mutlaka gereken E-Devlet şifresi 2 lira karşılığında PTT şubelerinden alınabilmektedir.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Şifreli ve güvenli bir şekilde E-Devlet resmi web sitesi üzerinden işlem yapmak istiyorsanız ilk olarak yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz kurum SGK kurum linkine bir kez tıklayınız. Bu link sizi GSS sorgulama sayfasına götürecektir. Bu sayfa üzerinden GSS Provizyon Sorgulama işleminizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kurum linkinin tıklanmasından sonra ardından web sayfasında sizden istenilen T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde sisteme giriniz. Sisteme tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdikten sonra hızlı bir şekilde GSS Provizyon Sorgulama işleminizi bitirmişsiniz demektir.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK