Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Gss Tescil Sorgulama

Gss Tescil Sorgulama

0
PAYLAŞ

Genel Sağlık Sigortası BAĞKUR, SSK VE Emekli Sandığı gibi kurumlardan sigortalı olmayan kişiler için geliştirilmiş bir sistemdir. GSS için başvuruda bulunacak olan kişilerin tescil kayıtları alınacak ve böylece ne kadar aylık ücret ödemeleri gerektiği bilgisi görülebilir olacaktır. Bu yazımız üzerinde sizlere GSS tescil sorgulama işleminizi tam olarak nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bir çok resmi işlem internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Resmi işlemlerin halk tarafından en fazla rağbet gören bölümü ise sorgulama işlemleridir. Resmi hizmetinin hangi aşamada olduğunu merak eden vatandaş, kurumların resmi web siteleri üzerinden işlemlerini takip etmeye hak kazanmıştır.  Bu işlemlerden birisi de GSS tescil sorgulama işlemidir.

Daha önceleri E-SGM resmi web sitesinden yapılan GSS tescil sorgulama işlemleri artık E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması ile E-Devlet resmi web sayfasına alınmıştır. Bu sistem vatandaşlardan E-Devlet şifresi ve T.C kimlik numarası istemekte ve bunun karşılığında sorgulama hizmetini yapmasına izin vermektedir. bu yazımızda sizlere GSS tescil sorgulama işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

 

E-Devlet resmi web sitesinden işlem yapabilmeniz için mutlaka E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. bunun için size en yakın olan PTT şubesinden 2 lira karşılığında E-Devlet şifresi almalısınız. Nüfus cüzdanınız ile birlikte yaptığınız PTT başvurusundan sonra hemen E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz elinizde ise o zaman yazımızın alt kısmındaki linke tıklayarak GSS tescil sorgulama işleminize başlayabilirsiniz.

Kimlik doğruladıktan sonra değişen ekran üzerinden T.C kimlik numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli kutucuğa yazınız.

E-Devlet şifrenizi de T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra gösterilmiş kutucuğa yazınız.

Bu bilgi girişlerini yaptıktan sonra GSS tescil sorgulama işleminizi tam olarak bitirebilmek için “sisteme giriş yap” butonunu bir kez tıklayınız.

Tüm işlemler bittikten sonra GSS tescil sorgulama işleminizi çok kısa bir sürede yapabilir ve istediğiniz GSS tescil sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK