Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Güneş Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Güneş Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

56 yıldır sigortacılık sektöründe, acente eğitimli uzman kadrosuyla hizmet veren Güneş Sigorta, günümüzde hala kendi sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Alanında uzman olan Güneş Sigorta, kuruluşunun ana hissedarları devlet destekli olan Vakıfbank ve Fransa’nın lider konumundaki sigorta şirketlerinden biri olarak hizmet veren Groupama’dır. Teknolojiyi yakından takip ederek, gerekli alt yapısını en iyi şekilde oluşturmuş ve ortaya koyduğu etkili çözümler sayesinde müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Kaliteli finansal bütçesi ile tüm sigortacılık alanlarında hizmet vermeye devam etmekte, kalite standartları açısından müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Genel olarak tercih edilen kasko işlemleri ve özel sağlık sigorta işlemlerinde verdiği hizmetten ötürü, kendi sektöründe çokça tercih edilmektedir. Güneş Sigorta aracılığı ile yaptırdığınız kasko ya da özel sağlık sigorta işlemlerinizle ilgili olarak, teminat altına alınan sahip olduğunuz her şey için, herhangi bir maddi hasar meydana gelirse, Güneş Sigorta uzman kadrosu gerekli bütün işlemlerinizle ilgilenmektedir. Sigorta yaptıran müşterilerinin memnuniyeti için, olabildiğince en kısa sürede maddi anlamdaki hasar giderip, müşterilerine bildirmektedir.

Kasko sigorta poliçesiyle birlikte teminat altına alınan araçlarınızla ilgili olarak, poliçe içerisinde önceden belirtilmiş riskler çerçevesinde bir hasar durumu oluşursa, güneş sigorta şirketinin çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Olası bir hasar durumunda, tarafımıza bulunacağınız hasar ihbarıyla ilgili en geç 5 iş günü kadar zaman tanınmaktadır. Konu hakkında yağılan ihbarlarla ilgili, sigorta şirketi tarafından uzman ataması yapılmaktadır. Atanan uzman kişi, oluşan hasarla ilgili olarak detaylı inceleme başlatmakta ve hasar raporu oluşturmaktadır. Rapor oluşturma işlemi bittiğinde, hasar ihbarınızla ilgili bir dosya oluşturulur ve bu dosyanın numarası, dosyanızla ilgilenen uzman kişi tarafından sizlere bildirilir. Tarafınıza iletilen dosyanızın numarası ile oluşan hasar durumunuz hakkında yapılan bütün işlemleri takip edebilirsiniz. Bu işlemleri takip edebilmeniz için, internet üzerinde yayında olan Güneş Sigorta online işlemler sayfasına giriş yaparak, Güneş Sigorta Hasar Dosya sorgulama bölümünden gerekli bütün sorgulamaları yapabilirsiniz. Güneş sigorta şirketinin sunmuş olduğu bu kaliteli hizmet sayesinde, ihbarını yaptığınız hasar kaydınız ile ilgili gerekli bütün yönlendirme ve bilgilendirmelere sahip olabilirsiniz. İnternet üzerindeki online işlemler merkezine giriş yaptıktan sonra, bu bilgilerle birlikte oluşan hasarın hangi teminatlar kapsamı içerisinde giderileceğine dair bilgiler de verilmektedir.

Şimdi ise, Güneş sigortanın bu eşsiz hizmetinden, yani hasar kaydı dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağına dair adım adım bilgi aktaracağız.

 

Güneş Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Güneş Sigorta aracılığı ile teminat altına almış olduğunuz ürünlerde oluşan hasar durumlarında, poliçeniz kapsamında hasarın giderilmesi en ivedi bir şekilde sağlanmaktadır. Kasko sigortası veya özel sağlık sigortası çerçevesine oluşturulan poliçeler, hasar oluştuğu zaman devreye alınmaktadır. Gerekli işlemlerin eksiksiz yapılabilmesi adına, kişinin belirtilen süre içerisinde ihbarını yapması bu hususta oldukça önemlidir. Güneş Sigortanın anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlara erişebilmek için, alt kısımda yer alan adres linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yine sayfanın alt bölümünde, ihbarını yaptığınız hasarla ilgili detaylı bilgi almak için sizlere bir bağlantı linki daha verilmiştir. Bu link üzerinden giriş yaparak, size verilen bilgilerle sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için, bağlantı linkine tıkladığınızda ayrı bir sayfa açılacak ve sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

Güneş Sigorta aracılığı ile sorgulama yapabilmek için, Güneş Sigorta Online İşlemler bölümünden “Hasar Dosyası İnceleme” seçeneğini seçmelisiniz. Bir sonraki ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

Tarafınıza açılan hasar dosyasını sorgulama için, “Mükellef Türü” kısmını seçmelisiniz. Bir alt seçenekte uyruk bilgisi sorulmaktadır, burayı da işaretleyiniz. Hemen alt kısımda uyruğa ait bir bilgi daha istenmektedir. Örneğin TC uyruğunda olan bir kişi için TC Kimlik Numarası’nın istenmesi. En alt satırda ise güvenlik doğrulama kodu bulunmaktadır. Bu kısımda size küçük bir matematik işlemi verilmekte ve sonucu sorulmaktadır. Bu kısmı da doldurduktan sonra “Giriş” butonuna basmalısınız. Sonraki sayfada ihbarını yaptığınız hasarla ilgili açılan dosya bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.

Güneş Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Güneş Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK