Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Güneş Sigorta Hasar

Güneş Sigorta Hasar

0
PAYLAŞ

Türkiye’de son dönemlerde sigorta şirketlerinin artışını görüyoruz. Bizler değer verdiğimiz varlıklarımız konusunda her zaman uzun yıllar muhafaza etmek isteriz. Bu durumların başına bir sorun geldiği zaman oluşacak olan hasarların maddi yükünü bazı zamanlarda kaldıramayacak kadar yüksek olması gerekir. Bu nedenle maddi yükü paylaşmak konusunda bizler sigorta firmalarına her zaman başvurmak durumunda kalırız. Sigorta firmaları pek çok alanda sigortacılık faaliyetleri gösterebilmektedir. Sigortacılık işinde özellikle araç ve hayat sigortaları konusunda her zaman sigorta poliçeleri daha fazla oluşturulmaktadır. Bu nedenle neredeyse tüm sigorta firmaları bu iki alan içerisinde ve ayrıca farklı birçok konuda sigortacılık hizmetini müşterilerine sunabilmektedir. İşte Türkiye’deki en eski ve en köklü sigorta firmaları arasında yer alan Güneş Sigorta 56 senedir ülkemizde hizmet veriyor. Ülke genelinde pek çok bölge müdürlüğü ve acentesi ile kolay ulaşılabilirliğini de sunabilmektedir. Güneş Sigorta ise genel olarak kasko ve özel sağlık sigortası konularında profesyonelleşmiş bir formda hizmet veriyor.

Güneş Sigorta güvencesi ile beraber teminat altına almak istediğiniz ürünlerde meydana gelebilecek hasarlarda hasar ihbarı yapmak oldukça önemlidir. Kaza meydana geldiği zamandan sonra 5 gün içinde hasarı Güneş Sigortaya bildirmeniz gerekmektedir. Bu hasar ihbarı ile beraber Güneş Sigorta tarafından yetkilendirilmiş olan eksperler konu ile ilgilenmektedir. Eksper gerektirmeyen konularda ise gerekli kurum ve kuruluşlara yönlendirilmektedir. Bu konuda ilgili bakım ve onarım işlemleri yapılarak hasarın giderilmesi sağlanmaktadır.

Daha sonra Güneş Sigorta yetkilileri aracılığı ile sizlere hasar raporunun bir kopyası elinizdeki telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir. Bunun yanında sizlerin hasar dosyanızın takibi ve kontrolü adına sizler için bir hasar dosyası oluşturulmakta ve bu dosya Güneş Sigorta internet adresinden daha da ulaşılabilir hale getirilmektedir. Sizlere verilen hasar dosyası numarası ile beraber tüm Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasını buradan kolayca yürütebilirsiniz. Şimdiki yazımız içerisinde sizlere Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

Güneş Sigorta Hasar İşlemi Nasıl Yapılır?

Güneş Sigorta hasar uygulamaları hasar ihbarı yapıldıktan hemen sonra oluşturulan hasar dosyası üzerinden tüm takip ve bilgi alma işlemleri ile yapılır. Güneş Sigorta hasar işlemleri konusunda ilk yapmanız gereken aşağıda paylaşıla bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Daha sonra karşınıza aşağıdaki görüntü gelmektedir.

Bu bölümden anlaşılacağı üzere var olan seçenekler arasından ‘ hasar dosyası inceleme’ butonuna basmanız gerekir. Daha sonra aşağıda verilen ekran görüntüsüne yönlendirilirsiniz.

Bu ekran üzerinde geldiğinizde ise artık Güneş Sigorta hasar sorgulama uygulamalarına anında başlayabilirsiniz. Güneş Sigorta hasar sorgulama hizmetine ulaşmak için ‘mükellef türü’ nü belirlemeniz gerekir. Daha sonra ise ‘uyruk’ belirtmelisiniz. Daha sonra ‘TC kimlik numarası ‘ da giriş yapılır. En son olarak ise güvenlik kodu da doğru olarak girilir ve ‘giriş’ tuşuna basılır. Bu işlem ile beraber Güneş Sigorta hasar sorgulama uygulamasını tamamlamış olacaksınız. Daha sonra ekran üzerinde gelen hasar dosyanızı kolayca kontrol ederek, gerekli bilgileri kolayca alabilirsiniz.

Güneş Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Güneş Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK