Ana sayfa Genel Sorgulamalar Hal Künye Sorgulama

Hal Künye Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sebzelerin ve meyvelerin toptan bir şekilde piyasa fiyatının altına yani çok ucuza satıldığı yerlere hal adı verilmektedir. Haller ile ilgili olan yönetmelikler ve buna bağlı kararlar ise TC Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu bakanlıklar üzerinden sorgulama yaparak hal künye sorgulama işleminizi kolayca internet üzerinden yapabilirsiniz.

Hal Künye Sorgulama

Hal künye sorgulama işlemleri için bu işlemleri birebir yapan kurum ve kuruluşlara da başvurabilirsiniz. Fakat internet üzerinden çok kısa işlemlerle yapılabilecek olan bu arama, kurum ve kuruluşlara bir gününüzü vererek yapılabilmektedir. Hal künye sorgulama işlemleri bu kurumlar tarafından uzun süreden beri internet üzerinden yapılmaya başlanmış ve kurum ve kuruluşlarda oluşmakta olan kalabalıkların önüne geçilmiştir. Buna bağlı olarak www.hal.gov.tr sitesi üzerinden hal ve pazar lokasyonları konusunda bilgi alabilirsiniz. Bu sistem üzerinden künye sorgulama, ürün sorgulama, bildirimci sorgulama, toptancı hal sorgulama, üretici örgütü sorgulama ve hal hakem heyeti sorgulama gibi işlemleriniz için sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımızı okuyan vatandaşlara ek bilgi olması için bu site üzerinden ana sayfada kayan bir şerit üzerinde meyve ve sebzelerin hal fiyatlarına ait olan kayan bir yazıyı da bulmanız mümkündür. İşleminizi internet üzerinden yaptığınızda bu sistemden size özel bir bilgi istenmeyecektir. Bunun için güvenli bir şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

Hal Künye Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Teknolojinin bize sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak sorgulama işlemlerinizin tümünü internet üzerinden yaptığınız gibi hal künye sorgulama işlemlerinizi de bu platformdan yapabilirsiniz. Gündelik yaşamımızı kolaylaştıran bu işlemler halde meyve sebze fiyatlarından haberdar olmanızı ve ilgili bakanlıklara başvurularınızın sorgulanmasını gerçekleştirmekte olan bir sistemdir.

Hal künye sorgulama işlemlerini yapmanız için site üyeliğine kesinlikle ihtiyacınız yoktur. Bu işlemi künye numaranızı aldıktan sonra T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hal künye sorgulama işleminize hemen başlamak için www.hal.gov.tr sitesine girmeniz ve site yüklenir yüklenmez üst kısımda yer almakta olan sekmelerden biri olan sorgulamalar butonuna bir kez tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan menü üzerinden “Künye Sorgulama” butonuna basmalısınız.

Hal Künye Sorgulama
Hal Künye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Hal künye sorgulama işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmeniz için yukarıdaki örnek olan görselde vermiş olduğumuz kısımları doğru olarak sistemde işaretledi iseniz o zaman T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı online işlemler aracılığı ile hal künye sorgulama işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hal Künye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK