Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Halk Sigorta Hasar

Halk Sigorta Hasar

0
PAYLAŞ

58 yıl önce Halk Bankasın bünyesinde kurulan Halk Bankası, Sigortacılık sektöründe kalitesiyle bilinen ve diğer firmalar arasında üst sıralarda yerini alan bir firmadır. Müşterilerinden genellikle memnuniyet bildirimleri alan Halk Sigorta, son teknolojiyle oluşturulan alt yapılı sistemiyle, sorunlarınıza daha hız çözümler bularak kaliteli hizmetiyle, internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Müşterileri memnuniyeti odaklı çalışan firma, müşterilerinin işlemlerini daha hızlı ve güvenilir yoldan yapabilmesi için, internet üzerinde yer alan web portal sistemiyle de hizmet vermektedir. Kullandığınız bütün ürünlerinizi, Halk Sigorta güvencesi ile teminat altına alabilir ve ürünlerinizde oluşan hasarlar için Halk Sigorta ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmeniz halinde, ürünleriniz için hasar kaydı oluşturmanız ve gereken işlemlerde Halk Sigorta hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz.

58 yıldan bu yana hizmet veren Halk Sigorta ile teminat altına aldırdığınız ürünlerinizde, poliçenizde yer alan riziko çerçevesinde hasar olma durumu olursa, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren çağrı merkezimizi arayarak hasar kaydı bırakabilirsiniz. Çağrı merkezimize ulaşabilmek için, 444 1 545 numaralı irtibat numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşme sırasında bazı bilgilerin sizlerde mevcut olması gerekiyor. Görüşme yaptığınız müşteri temsilcimizin sizlerden talep edeceği başlıca bilgiler;

  • Poliçe numaranız,
  • Sigortalı olan unvan/isim,
  • Sigortalı olan müşterimizin TC Kimlik Numarası/Vergi Numarası,
  • Hasarın oluştuğu tarih bilgisi,
  • Hasarın oluştuğu yer,
  • Oluşan hasarın niteliği,
  • Tahmini olarak hasarın miktarı,
  • Sigortalı kişinin iletişim bilgileri,
  • Uzmanlarca yapılacak olan rizikonun adres bilgisi ve iletişim bilgilerinin iletilmesi
 

Çağrı merkezimizi aradığınızda, görüşme yapmadan önce bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde bulunması hainde, işleminiz çok kısa sürecektir.

Uzmanların tarafına ulaştırılan bu bilgiler doğrultusunda, öncelikle teyit edilme işlemi gerçekleştirilmekte, sonrasında da hasar kayıtlarının bulunacağı dosya açılmaktadır. Talebinize istinaden açılacak olan dosyanın numarası ve görevlendirilen uzman kişinin iletişim bilgileri tarafınıza SMS kanalıyla iletilmektedir. Hasar dosyanızdaki durum sonuçlanıncaya kadar, tarafınıza verilen hasar kaydı dosya numaranız ile internet üzerinden yapılan işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar İhbarı ve Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güvence altına alınan ürünlerinizde, oluşan veya oluşabilecek hasarlar sonucunda, poliçenizde belirtilen rizikolardan birisinin oluşması durumunda, hasarın öğrenildiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde gerekli ihbar yapılmalıdır. Bununla birlikte, oluşan hasarın sebeplerinin belirlenmesi ve sebep olan durumlara ait kanıtların kaybolmaması için, gereken bütün belge ve bilgiler, sigorta şirketine ivedi bir şekilde ulaştırılmalıdır. Bu işlemleri yaptığınız takdirde, Halk Sigorta uzmanları, probleminizi en kısa sürede giderecek ve gereken bütün işlemlerde kolaylık sağlanacaktır. Halk sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak ihbarda bulunmalısınız. Daha sonra sizler için bir hasar dosyası oluşturulacak olup, oluşturulan bu dosyanın numarası tarafınıza iletilecektir. İletilen bu numara ile internet üzerinden Halk Sigorta şirketine ait online işlemler sistemine giriş yapmalısınız. Online işlemler için aşağıda belirtilen linke tıklayarak, ilgili sayfaya erişebilirsiniz. Açılan sayfada ise, aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü sizleri karşılayacaktır.

Ekran çıktısında görülen seçenekler arasından “Dosya Sorgulama” seçeneğine tıklayınız.

Dosya sorgulama seçeneğinden sonra, bizi karşılayan sayfada tarafınıza iletilen dosya numarasını “Dosya No” yazan yere girmeli ve alt kısımdaki doğrulama kısmını yazmalısınız. Bu bilgileri doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayıp, yeni açılacak olan sayfada, sizlere ait dosyanın bilgileri ekrana gelecektir. Dosyanızda yer alan bilgiler ve yapılan bütün işlemleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK