Ana sayfa Araç Hasarlı Araç Sorgulama

Hasarlı Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde ikinci el araç alım satımı yapılırken uygulanan pek çok prosedür yer almaktadır. Bu prosedürlerden bir tanesi ve en önemli olan işlem ise satılmakta olan araca ait hasar kaydı olup olmadığının sorgulanmasıdır. Yazımızın devamında bu işlemlerin nasıl yapıldığı konusunda detaylı bir şekilde bilgi aktarımı sağlayacağız. Sorgulama işlemlerinizi internet sayfası üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda cep telefonunuzun mesaj bölümünden SMS uygulaması ile de kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yazımızın bazı bölümleri üzerinden işlemleri yapabileceğiniz resmi sitelerin, bağlantı linklerine de erişim sağlayabilirsiniz.

Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden aracınıza ait hasar sorgulama işleminizi şifresiz olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz siteye erişim sağlamak için yazımızın devamında yer almakta olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantı linki ile sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceğiniz sayfaya otomatik bir şekilde yönlendirilebilirsiniz.

 

Aşağıda bulunmakta olan bağlantı linkine giriş sağladığınızda hasarlı araç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz ile ilgili tüm detaylı bilgiye yazımız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu bağlantı linki ile otomatik bir şekilde sorgulama sayfasına yönlendirilirsiniz. Yönlendirilmekte olduğunuz bu sayfa üzerinde sorgulama seçenekleri yer almaktadır. Bu sorgulama seçenekleri şunlardır;

  • Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Hasarlı Araç Sorgulama
  • Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Hasarlı Araç Sorgulama
  • Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama seçenekleridir.

Yukarıda belirtilmekte olan seçenekler içerisinden sorgulama işlemlerinden size uygun olan sorgulama seçeneğini belirleyerek hasarlı araç sorgulama işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. İşlemlerinize devam edebilmek için seçmiş olduğunuz sorgulama seçeneği üzerinde belirtilmekte olan alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak ardında da güvenlik resmindeki karakterleri ilgili alanlara yazarak hasarlı araç sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Açılacak olan yeni internet sayfası üzerinden hasarlı araç sorgulama bilgilerinizi detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Hasarlı araç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir diğer internet sitesi de E-Devlet resmi internet sitesidir. E-Devlet sistemi üzerinden sadece kendi aracınıza ait sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak E-Devlet üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi tüm PTT şubelerinden temin edebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınız üzerindeki kimlik bilgileriniz ile başvuru yaparak E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz. Ancak şifrenize sahip olabilmek için 2 TL gibi düşük bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi temin ettikten sonra E-Devlet sistemi üzerinden aracınıza ait hasar kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için yazımızın devamında yer almakta olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Verilen bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinden “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama sayfası üzerinde bulunmakta olan boşluklara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Sonrasında ise “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden aracınıza ait hasar kaydını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden hasar kaydı sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda tek bir şifre ile bütün işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK