Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Hatalı Park Cezası Sorgulama

Hatalı Park Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde kalabalık şehirlerde en fazla karşılaşmış olduğumuz konulardan birisi olan araç park sorunu, sürücülerin karşılaşmak istemedikleri bir konudur. Vatandaşların yanlış yerlere araç park etmesinden dolayı büyük şehirlerde trafik görevlisi olan kişiler tarafından bu hatalı park yapanlara ceza kesilmektedir. Eğer hatalı park cezası yaptı iseniz internet üzerinden bu cezanın sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkündür.

Hatalı park cezası sorgulama işleminizi 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunların birincisi İSPARK’tır internet sorgulamasıdır ikincisi ise vergi dairesi üzerinden yapılan hatalı park cezası sorgulama işlemidir. Bu yazımızın içeriğinde sizlere bu iki yöndeki sorgulama işlemlerinin ayrıntılarını anlatacağız.

Hatalı Park Cezası Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

 

İspark Üzerinden ceza Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın son kısmında size vermiş olduğumuz bulunan bağlantı linkini tıklamanız gerekmektedir. Açılan web sayfası üzerinden borç sorgulama ve ödeme ekranını görebilirsiniz. Bu ekran üzerinde istenilen alanlara öncelikli olarak aracınıza ait plaka bilginizi giriniz.

Sonraki işlemde ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu gerekli kutucuğa eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Bilgi girişlerinizi doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra son işlem olarak ekran üzerinde bulunan  ‘Sorgula’ yazısına tıklayınız.

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerden sonra almış olduğunuz hatalı park cezasını sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

İspark Hatalı Park Cezası Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İnternet Vergi Dairesi Üzerinden Sorgulama;

Hatalı park cezası sorgulama işleminizi vergi dairesi üzerinden sorgulamak istiyorsanız o zaman sizin için yazının en alt kısmında paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden sizden istenilmekte olan plaka bilginizi bu sayfadaki gerekli alanlara giriniz.

Daha sonra özel plaka bilginizin olup olmadığı bilgisini çıkan ekranda ‘Evet’ veya ‘Hayır’ seçeneklerinden birini işaretleyerek belirtiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra istenilen boşluklara doğru ve eksiksiz bir şekilde T.C kimlik numaranızı veya size ait olan vergi kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra istenilen alana tescil tarihi bilginizi de giriniz.

Bilgi girişlerinizi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra ekranın alt kısmında bulunan kırmızı ile yazılmış uyarıları dikkatli bir şekilde okuyunuz. Tüm bu adımlardan sonra hatalı park cezası sorgulama işleminizi bitirebilmek için ekranda bulunan ‘Tamam’ butonunu tıklayınız.

Sayfa üzerinde gerçekleştirdiğiniz bu adımlardan sonra hatalı park cezasını sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde hiçbir kurum ve kuruluşa gitmeden yapabilir ve cezanızla ilgili olan gerekli bilgilere bu sistemden kolayca ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden hatalı park cezası sorgulama işlemlerinden farklı olarak bir çok ceza sorgulama işlemi de yapılabilmektedir.

Vergi Dairesi Üzerinden Hatalı Park Cezası Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK