Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Akbank

HGS Akbank

0
PAYLAŞ

Hızlı geçiş sistemi köprülerde ve otoyollarda sıra beklemeden hızlı bir şekilde geçiş yapmayı sağlamaktadır. Hızlı geçiş sisteminden yararlanmak ve sıra beklemeden hızlı bir şekilde geçiş sağlayabilmek için HGS kartı veya HGS etiketinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü HGS kart veya etiket ile aktif olarak çalışmaktadır. HGS kartları PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalardan temin edilebilmektedir. Anlaşmalı bankalar üzerinden HGS kart alırken sağlamış olduğu pek çok avantajdan dolayı Akbank en çok tercih edilmekte olan bankadır.

HGS kullanabilmek için HGS etiketine sahip olmak gerekir. Akbank üzerinden HGS etiketi alabilmek için Akbank Direkt kullanarak internet şubesi üzerinden veya Akbank şubesine araç ruhsatınız ve kimlik kartınız ile birlikte şahsi başvuru yapmanız yeterlidir. Şube üzerinden başvuru yaparak aldığınız HGS etiketleri anında kullanıma açılır ve aktifleşir. Akbank’a başvuru yaparak HGS etiketi aldığınız zaman hızlı geçiş sistemine ve HGS etiketinin kullanımına yönelik bilgilendirmeler içermekte olan HGS etiketi bilgi ve kullanım kılavuzu Akbank tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

 

Yükleme Talimatı Nasıl Verilir

Akbank üzerinden hızlı geçiş sistemine ait etiket alabilmek için Akbank kredi kartı veya Akbank vadesiz hesaba sahip olmanız gerekmektedir. HGS kartınızın bakiyesini takip etmeyi unutuyorsanız veya takip etmekte zorlanıyorsanız vadesiz hesabınıza veya kredi kartınıza otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. HGS kartınızdaki limit belirlemiş olduğunuz tutarın altına düştüğünde otomatik olarak yenilenir ve siz takip etmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca Akbank’ın sağlamış olduğu avantaj ile hesabınızda paranız olmasa dahi artı para limitiniz de kullanılabilmektedir. Artı para limitiniz kullanılarak HGS kartınıza otomatik ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Akbank Direkt ile HGS Etiketine İnternet’ten Başvuru

Akbank direkt internet şubesine giriş sağlayarak ödemeler sekmesinden HGS işlemleri seçeneğini kullanarak ve çıkan formu doldurarak HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank direkt internet şubesini kullanarak yapılmakta olan HGS etiketi başvurularında anlaşmalı kurye ile belirttiğiniz adrese teslimat sağlanmaktadır. HGS ile ilgili tüm işlemlerinizi Akbank direkt internet şubesini kullanarak kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde online olarak gerçekleştirebilirsiniz. HGS ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için size en yakın Akbank Şubesi’ne gidebilir ya da 0850 222 25 25 /444 25 25 numaralı telefonlardan Akbank Telefon Şubesi’ne ulaşabilirsiniz.

HGS Başvurusunda Akbank’ın Sağladığı Avantajlar

  • %20 indirim imkanı sağlar.
  • HGS kartınızın limiti daha önceden belirlemiş olduğunuz limitin altında düştüğünde otomatik olarak yenilenir.
  • Artı paranızı HGS yüklemelerinde kullanma imkanı sağlar.
  • Raporlama hizmetleri ile tüm hareket ve geçişlerinizi takip edebilirsiniz.
  • Otoyol ve köprülerden sıra beklemeden hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.
  • HGS kartınızı Akbank’tan alırsanız otoyol ve köprülerde indirimli olarak geçiş ücreti ödersiniz.
  • Otomatik ödeme talimatı ile sizin bakiye takibi yapmanıza gerek kalmadan kartınızın limiti otomatik olarak yenilenir.
  • HGS etiketinizin çalınması ya da kaybolması durumunda hemen 444 25 25 / 0850 222 25 25 telefon numaralarından Akbank telefon şubesi ile iletişime geçerek ya da size en yakın Akbank Şubesi’ne gelerek HGS etiketinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Akbank size kayıp çalıntı durumunda da hesaplarınızı korumak adına yardımcı olmaktadır.
  • Akbank ile yabancı plakalar için de HGS etiketi için başvuru yapmak ve almak mümkündür.
  • HGS 1. sınıf etiketler için ilk yüklemenin minimum 30 TL olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dilerseniz otomatik yükleme talimatı verebilir ve her defasında yüklenmesini istediğiniz miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK