Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Almak

HGS Almak

0
PAYLAŞ

HGS Nedir?

HGS ücretli geçiş sistemi olarak bilinmektedir. Sürücülerin yol geçişlerinde trafik yoğunluğundan kurtulmak için tercih ettikleri bir sistem olarak bilinmektedir. Sürücüler genel HGS kart sistemleriyle buradan geçiş yapmaktadırlar. Kurallara uyulduğu takdirde bu sistemde indirimli geçiş hakkı da sağlanmaktadır. Kuralları ihlal etmeyen sürücüler indirimli geçiş hakkından yararlanmaktadır. Böylece bu geçiş sistemini çok daha ucuza kullanmış olmaktadırlar. Sürücüler ceza almadan kurallara uygun davrandıklarında indirimlerden faydalanarak uygun fiyata geçiş sistemini kullanabilmektedirler. Kuralları ihlal durumlarında ise ceza almaları söz konusudur. Ceza alan sürücüler en kısa zamanda borçlarını ödemekle yükümlülerdir.

HGS Kartımı Nereden Alabilirim?

 

Hızlı Geçiş Sistemi için gerekli olan kartı birçok yerden alabilirsiniz. Kart PTTden alabileceğiniz gibi anlaşmalı olarak işlem yapan bazı bankalardan da alabilirsiniz. Kartı almanız için aracın ruhsatı ve ruhsat sahibinin kimlik bilgileri gerekmektedir. HGS kart fiyatları ise aracın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Aracınızın durumuna göre istenilen ücreti ödedikten sonra kartı kullanmaya başlayabilirsiniz.

HGS kartınızın bittiği durumlarda pek çok yerden kartınızı doldurabilirsiniz. Benzin istasyonları, dükkanlar kartınızı doldurabileceğiniz yerler olarak örnek gösterilebilir.

Araç Sınıfları Nelerdir?

Araç sınıflandırması dingil mesafesi denilen mesafeye göre yapılır. Dingil mesafesi düştükçe aracın sınıfı da düşer. En düşük dingil mesafeli araç ise motosikletlerdir.

HGS Ücret Tahsili Nasıl Yapılır?

HGS ücret tahsili için tanımlanan bankalardan ya da akıllı telefonlardan kolaylıkla yapılabilir. En çok kullanılan yol ise kredi kartına otomatik ödeme talimatı verme işlemidir. Diğer bir yol olan PTT den yatırma işe biraz daha uzun süren bir yoldur. Zamanın değerli oluşu ve kısıtlı olması sebebiyle pek çok sürücü genellikle otomatik kart sistemini tercih etmektedir. Dikkat edilmesi gereken kartta yeterli limitin bulunmasıdır.

BİR CEVAP BIRAK