Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Araç Sorgulama

HGS Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Otoyollarda veya köprülerin gişelerinde kullanılan ücretlendirme sistemi olan hızlı geçiş sistemi kartlı bir sistem olup yollarda sıra beklenilmemesi için yapılmış bir sistemdir. Hızlı geçiş sistemi yani HGS çipli bir barkot tarzı kâğıttır ve PTT şubeleri ya da bankalardan temin edilebilen bir sistemdir.  HGS çipli etiketlerini arabanızın ön camına yapıştırmalısınız ve geçişiniz sırasında kolaylık olması açısından da bu şekilde bir geçiş sağlamalısınız. Bu sayede en kolay şekilde geçiş yaparsınız ve hemen ücret HGS kartından düşmektedir. HGS yapılması için arabanızın olması ve ruhsatınız ile bir PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. İlk alışınızda biraz ücret ödersiniz ve daha sonraları da istediğiniz miktarda ücretlerle uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

Hızlı geçiş sistemi ile ilgili her türlü işlemi artık internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu sayede de aracınızla yaptığınız her türlü cezayı ya da kredi sorgulama gibi durumları oldukça kolay bir şekilde araştırabilirsiniz. Teknolojinin getirdiği yenlilikler arasında kendiniz içinde bir alan bulabilmeniz son derece doğal olmaktadır. Hızlı geçiş sistemi ile ilgili internet üzerinde bir sürü site vb. bulabilir ve işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizler için HGS araç sorgulama ile ilgili bilgileri de toplayarak yazımızı genişletmekteyiz.

HGS Araç Geçiş İhlali Sorgulama

 

HGS’nin bize sunmuş olduğu en büyük hizmetlerden bir tanesi de araç sorgulama sistemidir ve bu işlemi son derece kısa bir sürede yapabilmekteyiz. HGS araç sorgulama sistemini yapabilmeniz için öncelikle bir HGS müşteri hizmetleri resmi sitesinden öğrenebilir ya da E-devlet sitesine şifrenizle giriş yaparak kısa süre içerisinde her türlü aracınızın sorunları ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz. Aracınız ile hızlı geçiş sistemi gişelerinden geçiş yaparken bakiyeniz yetmez ise bu geçiş ihlaline girer ve bunun cezası yedi gün içerisinde karta tekrar para yüklenmesi ve ücretin direk olarak kesilmesidir.

Eğer geçiş ihlali yapıldıktan sonra bu belirtilen yedi gün içerisinde bakiye yeterli olmazsa ve para alınmazsa, bu kişiye ödemesi gereken tutarın on katı fazla bir ceza belgesi gönderilmektedir. Aynı zamanda da HGS kullanmayan bir sürücü için HGS gişelerini kullanmanın cezası da ödemek zorunda olduğu 3.50 kuruş tl’nin on katı olmaktadır. Tüm bu cezaların geçerli olması açısından tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ceza ödenirse bu cezanın %25 indirimi uygulanmaktadır.

PTT HGS Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ !

HGS bakiye sorgulama ve araç geçiş ihlali sorgulama gibi işlemleri E-devlet ve resmi siteleri üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Hızlı geçiş sisteminde internet üzerinden kalan bakiyelerinizi öğrenebilir, aracınızla ilgili bir geçiş ihlali ya da bir sorun var ise kolaylıkla bakabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızın olması yeterli olup gerekli bilgileri doldurduktan sonra aracınızın ne durumda olduğunu da öğrenebilirsiniz. Ceza ya da belge kaybı gibi bir sorun varsa da kısa yoldan çözmeniz mümkün olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK