Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Bakiye Öğrenme

HGS Bakiye Öğrenme

0
PAYLAŞ

HGS sistemi olarak Hızlı Geçiş Sistemi otoban ve köprülerde paralı olarak yapılan bir uygulamadır. Bu sistemde HGS kart ya da etikette yeterli dolumun olması gerekir. Dolum için bakiyenizin yeterli olması geçişler sırasında ceza ihlali gibi durumlarla karşılaşmamanız açısından önemlidir.

HGS sistemi KGS sisteminden daha etkili ve hızlı ve pratik olan bir sistemdir.  Bu sistem ile sürçüler beklemeden geçiş yapma imkanı kazanırlar ve mevcut trafik te böylece aksamamış olur. Ancak avantajlı olan bu durum bazı durumlarda dezavantaja dönüşebilir. Örneğin kartınızda bakiyeniz yeterli değilse geçişlerde ihlalle karşılaşırsınız ve ceza alırsınız. Ceza ihlali almamak bakiyenizin yeterli olması gerekir. Bakiyenizin yeterli olup olmadığı ve bakiyenizin ne kadar kaldığı konusunda ayrıntılı bilgi edinmek için genellikle sürücülere cep telefonlarından uyarı mesajı gelse de bazı durumlarda bu mesaj gelmeyebilir ya da sürücü mesajı okumamış olabilir. Kişiler bakiyelerini öğrenmek için PTT şubesine gidebilirler ya da online aracılığıyla PTT’ye ait HGS online sistemden bakiye durumları ile ilgili sürücüler bilgiler edinebilirler.

HGS Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

 

HGS bakiyelerini kolay ve hızlı bir yoldan öğrenmek için PTT HGS online müşteri hizmetlerine üye olduktan sonra bu sayfadan sürücüler bakiye durumları hakkında bilgi edinebilirler.

Alttaki linke tıklayarak hem HGS kart bakiyeleri hakkında hem de HGS ile ilgili diğer sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Eğer sayfaya üyeyseniz rahatça TC kimlik bilgilerinizi girerek ve e- devlet şifrenizi yazarak giriş yapabilir ve bakiye durumunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eğer üye değilseniz sayfada alt kısımda yer alan üye ol kısmına üye olduktan sonra TC kimlik ve e- devlet şifrenizi yazarak güvenlik kodunu da doğruladıktan sonra üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

HGS Bakiye Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK