Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

HGS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

0
PAYLAŞ

Otoban ve köprülerden hızlı ve pratik bir şekilde sürücülerin trafiği aksatmadan yollarına devam etmeleri için HGS sistemi  geliştirilmiştir.  Bu sisteme göre sürücüler daha kısa sürede yollarına devam etmek için buradaki HGS yazan yerlerden geçerek hızlı bir şekilde yollarına devam edebilirler. Bu geçiş esnasında belli bir ücret alınır ve bu ücret sürücülerden alınırken kart ya da araçlara yapıştırılan etiketlerin üzerinden geçiş esnasında okunarak anlaşmalı oldukları bankalardaki kartlarından hesap kesilir. Bunun için abonelik açtırmanız gerekir. HGS aboneliği açtırarak kartınızı ya da etiketinizi satın alabilirsiniz.

Geçiş sırasında okunan kartlar dışında aracın plakasını tespit eden kameralı sitemde bulunur. Bu sistem geçişlerde geçiş ihlali yapan sürücüler için uygulanır. HGS geçişlerinde ceza ihlali almamak için HGS kart ya da etiketinizde yeterli bakiyenizin bulunması gerekir. Yeterli bakiye bulunmadığında plakanız sistem tarafından kaydedilir ve ceza parası aracınızın plakasına yazılır. Bu cezadan kurtulmak için HGS borç ödeme yaparak borcunuzu ödemeniz gerekir.

 

HGS Borç Ödeme İşlemi

HGS borcunuzu ödemek için çeşitli yollar vardır. İster direk anlaşmalı olduğunuz bankaya giderek borcunuzu ödeyebilir ya da PTT şubesinden borcunuzu ödeyebilir yan da kolay bir yöntem olarak online üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz. Online ödeme yapmak için HGS borç ödeme için giriş yaptıktan sonra geçiş ihlali sorgulama butonuna basıyorsunuz. Aracınızın plakasını yazdıktan sonra sorgula diyorsunuz ve karşınıza aldığınız ceza ile ilgili ayrıntılı bilgiler çıkıyor. Ne kadar borcunuz olduğu ne zaman ödemeniz gerektiği gibi. Ceza miktarını öğrendikten sonra borcunuzu internet üzerinden yapacaksanız kart bilgilerinizin yer aldığı bilgileri dolduruyor ve kartınız üzerinden ödeme talimatı vererek borcunuzun ödenmesini sağlıyorsunuz. Borcunuzu ödemek içim İsterseniz PTT şubesine de gidebilirsiniz. !5 gün içinde borcunuzu ödeyerek 11 kat olan faizli borçtan da böylelikle kurtulmuş olursunuz. Borcunuza faiz eklenmeden bir an önce istediğiniz yerden ceza borcunu ödemeniz gerekmektedir. Böylece ceza ihlali olarak ödemeniz gereken borçtan bir an önce kurtulmuş olursunuz ve ek olarak başka borçları da üstlenmemiş olursunuz.

HGS Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK