Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Borç Ödeme

HGS Borç Ödeme

0
PAYLAŞ

Günümüzde zamanın önemine bağlı olarak zaman açısından trafikte sürücülere hız kazandırmak ve trafik sıkışıklığına çözüm bulmak adına HGS sistem geliştirilmiştir. Sürücüler için oldukça kolaylık sağlayan bu sistem sayesinde sürücüler otoban ve köprülerde gişelerden geçerken bekleme yapmadan geçebilecektir. Bu geçiş sırasında alınması gereken ücret sürücüler için HGS kart ya da araçlarına yapıştırdıkları HGS etiketleri üzerinden alınır. Bu kart ya da etiketlere belli miktarda dolum yapılır. Bakiye yeterliyse geçiş sırasında sorun yaşanmaz. Bakiyenin yetersiz olduğu durumlarda ve bunu sık tekrarlayan sürücüler için ceza ihlali uygulanır. Kurallara uyan sürücülerde nadir rastlanan ceza ihlali durumlarında uyarı gelir ve kişi 1 hafta içinde bakiyesini doldurduğunda kesinti eski fiyatlandırma üstünden yapılır. Fakat belirtilen süre içinde ödeme yapılmamışsa ceza faizli olarak sürücülerin araçlarına yansır.

Sürücüler elektronik ortamda HGS ile ilgili işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde yapabilmektedir. Sürücüler gerek HGS ile ilgili merak ettikleri konular için gerekse borç sorgulama işlemleri için bu elektronik ortamda her türlü işlemi rahatça yapabilirler.

HGS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

 

Sürücüler olarak gerek bakiye dolum işlemleri için gerekse borç sorgulama işlemleri için internet üzerinden sorgulamanızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Resmi yayınlanan sitede sürücülerin kendilerine ait bilgileri yer almaktadır.

Sorgulama işlemleri öncesinde HGS borç ödeme işleminden önce bakiye bilgilerini ve detayları öğrenebilirsiniz. Bundan sonra kişi ister online üzerinde isterse anlaşmalı bankalardan ya da en yakın PTT şubelerinden sorgulama işlemi yaptıktan sonra mevcut borçlarını ödeyebilirler. Borçları için ödenmesi gereken zaman dilimi 15 günlük zamandır. Bu zamanda kişi borcunu ödemezse faiz uygulanır. Zamanında öderse kişi için indirim hakkı tanınır. Bu açıdan sürücülerin ceza borçlarını zamanında ödemeleri önemlidir.

PTT HGS Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK