Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Borç Sorgulama

HGS Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi bir diğer adı ile HGS ülkemizde 2012 yılından bu yana köprü ve otoyollarda gişe geçişlerinde ödeme işlemlerinin yapılmakta olduğu sistemsel bir hizmettir. HGS sistemine geçiş yapılmadan önce KGS sistemi kullanılmaktaydı. Kartlar kart dolum merkezlerinin yardımı ve kartların kolay ulaşılabilir olması sebebiyle kullanışlı olarak kabul edilmekteydi. Sistemin işleyişinde gişelerde sürekli olarak araçların ücret ödemek için dur kalk yapması trafik yoğunluğuna neden olduğundan dolayı Hızlı Geçiş Sistemi geliştirilmiştir. Hızlı geçiş sistemindeki amaç araların dur kalk yapmadan ücretlerini ön camda bulunmakta olan etiket sistemi ile otomatik olarak ödemesi ve bu sayede gişelerde sıra oluşumunu engelleyerek trafik yoğunluğunu en az seviyeye düşürmektir. HGS hesaptan geçiş ücretinin sistem üzerinden otomatik bir şekilde düşülmesi ile hızlı ve kullanımı kolay bir sistem olarak hizmeti vermektedir.

Hızlı Geçiş Sistemi hizmetlerini yürütmekte olan devlet kurumu PTT’dir. PTT şubeleri üzerinden HGS sistemine kayıt yaptırabilir ve HGS borç bilgilerinizi sorgulayarak ödeme işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HGS borç sorgulama HGS gişelerinden geçiş esnasında kaçak geçiş durumunda aracın üzerinde oluşmakta olan borcu göstermektedir. Aracınızın plakası üzerine yazılı borç olup olmadığını öğrenmek oldukça kolaydır. PTT Genel Müdürlüğü’nün HGS müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak ve HGS hakkında daha çok bilgi sahibi olmalarını sağlamak için geliştirmiş olduğu projelerden birisi de HGS müşteri hizmetleri adı altında oluşturulan resmi internet sitesidir. Sizin için hazırladığımız bu yazının içeriğinde bu web sitesi üzerinden HGS borç sorgulama işleminin nasıl gerçekleştiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi HGS ile ilgili tüm işlemleri PTT şubeleri yürütmektedir. Bu kurum HGS ile ilgili pek çok işlemi kolayca gerçekleştirebileceğiniz ve HGS borlarınızı sorgulayabileceğiniz resmi internet sitesini HGS kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. HGS borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yazımızın sonunda bulunan linke tıklamanız gerekmektedir. Bu linki kullanarak altta yer alan HGS müşteri hizmetleri sitesine erişim sağlamış olacaksınız. Sağ üst köşede çerçeve içerisinde belirtilmekte olan buton yardımı ile borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Geçiş ihlali sorgulama butonu aşağıda gösterilen resimde olduğu gibi aracınıza ait bilgilerin sorgulanmakta olduğu sayfaya yönlenmenizi sağlayacaktır. Bu sayfa üzerinde sizden istenen bilgileri ok işareti ile gösterilen alana ilgili kutucuklara doğru ve eksiksiz bir şekilde yazarak HGS borç sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK