Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Borcu Ödeme

HGS Borcu Ödeme

0
PAYLAŞ

Otabanlarda sık rastlanan Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen HGS uygulaması geçişte belli bir ücret alan bir sistemdir. Bu sistem araç trafiğinden kurtulmak isteyen sürücüler için geliştirilen ve çoğu kişi tarafından memnun kalınan bir sistemdir. Geçişlerde belli bir ücret alınmakta ve bu ücret kartınızdan, akıllı telefon uygulamalarından kesilmektedir. Bakiyenin yeterli olmadığı durumlarda da geçiş izni verilmekle birlikte plaka otomatik olarak kaydedilerek araç adına ceza uygulanmakta ve geçiş ücreti borcu araca uygulanmaktadır. Daha sonradan ödenmek koşuluyla borç aracın üzerine yazılmakta ve sürücüler bu cezadan kurtulmak için araç borcu sorgulama işlemi yaparak cezayı ödemek durumundadır.

HGS Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

HGS borcu direk plakanız üzerinden işleme konulur ve aracınız üzerinden cezai işleme tabi tutulursunuz. Ceza aldığınız zaman size uyarı kağıdı gelir. Borcunuzu belirtilen sürede ödemediğiniz takdirde ceza faiz olarak katlanır ve çok daha fazla bir şekilde borcunuzu ödemek durumunda kalabilirsiniz. Borç konusunda dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta borcunuzu ödediğiniz halde sistemde yapılan hatadan dolayı borcunuzun hale sistemde aktif halde gözüküyor olabilmesidir. Bunun için sorgulama işlemi yaparak borcunuzun silindiğinden emin olmanız sizin yararınıza olacaktır.

“e- Devlet” HGS CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HGS CEZA SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

HGS Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır?

HGS borcunu ödemek için en basit işlem kartınızdan ödeme yapmaktır. Araç sorgulama işlemini internet üzerinden yaptıktan sonra kart numaranızı girerek mevcut borcunuzu buradan rahatlıkla ödeyebilirsiniz. HGS borcunu kart üzerinden yapan bankalar olarak İş Bankası, Halk Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi gibi bankalar sayılabilir. Bu bankların herhangi birinden ceza sorgulama işlemi yaptıktan sonra kart numaranızı girerek cezanızı ödeyebilirsiniz. Diğer bir seçenek olan PTT den de isterseniz borcunuzu ödeyebilirsiniz. Dilediğiniz yöntemle borcunuz faizlenmeden ödemeniz sizin yararınıza olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK