Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Borcu Sorgulama

HGS Borcu Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen HGS trafikte uygulana pratik bir yöntemdir. Bu sistem sayesinde sürücüler trafikte beklemek durumunda kalmadan otoban ve köprülerden hızlı bir şekilde geçebileceklerdir. HGS sisteminde geçişler için belli bir ücret talep edilmektedir. Bu talep edilen ücret sürücülerden kart yada araçlara takılan etiket üzerinden banka kartlarından ücretin alınmasıyla olur. Sürücülerin bu açıdan geçiş esnasında kartlarındaki bakiyelerin yeterli olması gerekir. Bakiye azaldığında genelde cep telefonlarına uyarı gelir. Ceza almamak için bu uyarıyı dikkat etmek gerekir. Uyarı dikkate alınmadığı durumlarda bakiyeniz bitecek ve geçişlerde bakiye yetersizliğinden dolayı aracınız üzerinden ceza işlemi uygulanır. Aracınızın ceza borcu alıp almadığını öğrenmek ve ceza işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için HGS borcu sorgulaması yaptırarak mevcut borcunuzu öğrenebilirsiniz. Borç sorgulama işlemi yapmak için öncesinde online olarak sorgulama işlemlerini kolayca yapmak için siteye üye olmanız gerekir.

HGS Borcu Sorgulama Hizmetine Nasıl Üye Olunabilir?

HGS borç sorgulaması için direk sisteme giriş yapmak için üye olmanız şarttır. Üye olmak için altta yer alan linke tıklayarak üyelik başvurusu yapabilirsiniz. Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada müşteri hizmetleri giriş kısmından giriş yaparak üye ol butonuna tıklamanız gerekir. Bu sayfada TC kimlik bilginiz, vergi kimlik numaranız, e- posta adresiniz ile ilgili bilgiler yer alır. Bu bilgileri doğru doldurduktan sonra şifre belirledikten sonra güvenlik kodunuzu da doğru yazdıktan sonra üye ol butonuna basarak üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

HGS Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HGS borcunuz sorgulamak için yukarıda tarif ettiğimiz üzere sisteme üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra linke tıklayarak HGS Borcu sorgula şeklinde ya da müşteri hizmetlerinden giriş yapabilirsiniz. Burada sizden istenen e- posta adresi, şifre gibi bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sorgulama işlemlerini başlatabilirsiniz. Size ait olan sayfada HGS borcunuz hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bu sayfada mevcut olan ceza borcunuzu ve borcunuz hakkında detaylı bilgileri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken borcunuzu belirtilen süre dahilinde biran önce ödemek olacaktır.

HGS Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK