Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Çağrı Merkez

HGS Çağrı Merkez

0
PAYLAŞ

Hızlı geçiş sistemi; otoyol ve köprülerde hızlı geçişi sağlamakta olan teknolojik bir uygulamadır. Hızlı geçiş sistemi araçlardan bulunan HGS kartından veya HGS etiketinden ücreti otomatik olarak tahsil ettiğinden dolayı köprü ve otobanlarda sıra beklemeden hızlı bir şekilde geçiş sağlama imkanı sunmaktadır. HGS ücreti tahsil edilirken sürücüler gişelere geldiğinde aracı durdurmaz sadece aracı yavaşlatarak HGS cihazının altından geçerek ücretin otomatik olarak tahsil edilmesini sağlar. HGS kartı veya HGS etiketine sahip olmak için ilk olarak öncelikle HGS aboneliği oluşturulması gerekmektedir. İsteğinize bağlı olarak HGS kartı veya HGS etiketi aboneliklerini tüm PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Abonelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra HGS kart veya HGS etiketinize  sahip olabilirsiniz. Ayrıca HGS kartı veya HGS etiketleri tüm anlaşmalı bankalardan veya tüm anlaşmalı benzin istasyonlarından kolay bir şekilde satın alınabilmektedir.

Hızlı geçiş sisteminden (HGS) faydalanabilmek için HGS kartınızın veya HGS etiketinizin içerisinde en az geçiş ücreti kadar bakiye olması gerekmektedir. Kartınızın içerisinde geçiş için yeterli limit yok ise geçişleriniz kaçak geçiş olarak sayılmaktadır. Kaçak geçişlerde ise normal geçiş ücretinin 10 katı kadar para cezası işlemi uygulanmaktadır. Para cezası plaka üzerine yansıtılmaktır. HGS gişelerinden kaçak geçiş sırasında yenilen cezalar HGS’nin online internet sitesi üzerinden tüm detayları ile görüntülenebilmektedir. Ceza kesildikten sonra 15 gün içerisinde ceza ödenirse sürücüden sadece geçiş ücreti tahsil edilir ve uygulanan ceza kısmı tahsil edilmez ancak 15 günlük süreyi geçmekte olan cezalarda ise tüm ücret tahsil edilir.

Hızlı geçiş sistemi ile ilgili olarak öğrenmek istediğiniz ve aklınıza takılan her türlü soru, istek, görüş ve öneri, bilgi alma ve bakiye işlemlerinizi HGS’nin online sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternete erişim sağlayamıyorsanız veya evinizde internetiniz yok ise 7/24 günün her saati HGS çağrı merkezlerinden her türlü bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

 

HGS Çağrı Merkezlerine Nasıl Ulaşırım

HGS çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcileri ile iletişim sağlayarak HGS ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir veya online destek alabilirsiniz. HGS çağrı merkezleri haftanın her günü 7/24 hizmet vermektedir. Ayrıca HGS müşteri hizmetlerini hangi operatör üzerinden ararsanız arayın hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz ve tüm hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

PTT’nin HGS işlemleri ile ilgili olarak hizmet vermiş olduğu HGS çağrı merkezi telefon numarası bulunmaktadır.

HGS müşteri hizmetlerine PTT üzerinden telefon numarası ile ulaşım sağlayabilmek için 444 17 88 PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

HGS çağrı merkezi telefon numarası: 444 17 88

Bu telefon numarası ile HGS ile ilgili tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda işlemlerinizi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda dilerseniz Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 0 850 460 60 60 numaralı telefonunu arayarak KGM HGS çağrı merkezinden de destek alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS geçiş ve ihlal bilgilerine ait tüm düzeltme, itiraz ve inceleme işlemleri Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir ve HGS geçişleriniz ile ilgili olan talep ve isteklerinizi bu numarayı arayarak iletişim sağlayıp gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK