Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Ceza Affı

HGS Ceza Affı

0
PAYLAŞ

Otoyol ve köprüler üzerinden HGS kartınız ile geçiş yapıyor olabilirsiniz ve gişelerden geçişleriniz esnasında yaşanmakta olan herhangi bir aksaklık nedeni ile farkında olmadan geçiş ihlali yapmış olabilirsiniz. Geçiş ihlali ve kaçak geçiş durumlarında normal geçiş ücretinin 10 katı fazlası olarak kanunen parasal olarak cezai işlem uygulanmaktadır. Sizde gişelerden geçişiniz esnasında geçiş ihlali yapmış olup olmadığınızı ve ceza affı olup olmadığını merak ediyorsanız HGS ceza affı uygulamasından yararlanabilirsiniz. HGS ceza affı hakkında tüm detaylı bilgiye yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. HGS ceza affı konusunda sizde ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın bu bölümünü dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

HGS Ceza Affı Var mı?

 

HGS ceza affı için geçiş ihlali yapmış olduğunuz gişeye 1 hafta içerisinde gidip abone olmanız ile ceza ortadan kalkar. Ayrıca bunun yanı sıra HGS ceza affı ve geçiş ihlalleri affı hakkında 01.10.2014 tarihinde mecliste onaylanan torba yasa ile birlikte geçiş ihlalleri cezasına af geldiği de bildirilmiştir. Ceza size tebliğ edildikten sonra 15 gün içerisinde cezayı öderseniz ceza üzerinden %25 oranında indirim uygulaması yapılmaktadır.

HGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS geçiş ihlali veya kaçak geçiş yaptığınız halde HGS ceza affı için gidip abone olmadıysanız HGS cezanız var demektir. Abone olduysanız ve cezanızın silinip silinmediği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi PTT müşteri hizmetlerini arayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere internet üzerinden online bir şekilde HGS ceza sorgulamanızı nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Öncelikle bu sisteme ulaşabilmeniz için verdiğimiz bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılmakta olan sayfada karşınıza gelecek ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Ekran üzerinde sizden yapmanız istenen adımlar oldukça kolaydır. Aracınızın plaka numarasını doğru bir şekilde istenilen yere girmeniz gerekmektedir. Ardından da harf ve rakamlardan oluşmakta olan güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir. Sorgula sekmesine tıkladığınız durumda cezanızın olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi internet sayfası üzerinden online bir şekilde PTT müşteri hizmetlerinden yapabileceğiniz gibi E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

PTT HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online PTT hizmetlerini aktif bir şekilde kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey size verdiğimiz linke tıklamaktır. Bu internet sitesine üye olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilememektedir. Bu sebepten dolayı öncelikle ilk adım olarak üyelik işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Daha sonra siteye giriş sağlamak için üyelik sırasında oluşturmuş olduğunuz e-posta adresini giriniz. E-posta adresinizi girdikten sonra üyelik sırasında oluşturduğunuz şifrenizi giriniz. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sayı ve rakamlardan oluşmakta olan güvenlik kodunu da girdikten sonra ne kadar bakiyenizin kalıp kalmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca tüm işlemleriniz gibi HGS ceza ödemenizi de bu sistem üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Giriş sağlamış olduğunuz ekran üzerinde ödemeniz gereken ceza tutarı ayrıntıları ile birlikte size aktarılacaktır. Ceza ödeme işlemlerinizi kredi kartınız ile online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HGS ceza ödemelerinizi PTT şubeleri üzerinden de gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır.

PTT HGS Bakiye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi E-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için bir E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-devlet şifresine sahip değilseniz PTT şubelerine başvuruda bulunarak şifre sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda verilmekte olan linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ile birlikte E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

HGS İtiraz Nasıl Yapılır?

HGS sisteminde ceza yediyseniz ve bu cezada herhangi bir suçunuz olmadığını düşünüyor, cezaya da itiraz etmek istiyorsanız tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde itiraz için müracaat etmeniz gerekmektedir. Sulh Ceza Hakimliği’ne yapacağınız bu itirazda bir itiraz dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Dilekçenin içeriğinde neden ceza iptalini istediğinizi ve cezayı neden haksız bulduğunuzu detaylı bir şekilde açıklamanız gerekmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra haklıysanız cezanız geri çekilecektir. Haksız durumdaysanız ise 15 gün içerisinde cezayı ödemek zorunda kalırsınız.

BİR CEVAP BIRAK