Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Ceza İtiraz Formu

HGS Ceza İtiraz Formu

0
PAYLAŞ

Hızlı geçiş sistemi diğer bir adıyla HGS otoyol ve köprülerin gişelerinde geçişler için kullanılan bir ücretlendirme sistemidir. Kartlı sistemden farklı olarak gişeden geçerken kart okutma çilesine katlanmadan sıra beklemek zorunda kalmadan direk olarak arabanız da takılı olan çiplerden alınan ücretler ile de daha rahat bir kullanım amaçlanmıştır. Gişelerde bulunan antenler sayesinde etiketlerin üzerinde bulunan çipleri okuyarak alınması gereken ücreti almaktadır. Bu sayede de gişelerden geçişlerde sıra beklemek kart arızası gibi her türlü teknik ya da farklı sorunlar en aza indirilmiştir. Hızlı geçiş sistemi PTT ve karayollarının çalışması ile yapılmış bir tür sistemdir.

Kara yollarındaki trafiği en aza indirmek ve otoyolların kullanımın arttırmak adına uygulamanın yapılması da son derece artmıştır. Uygun bir fiyat ödenerek her türlü geçiş kolaylığı da sağlanmaktadır. Hızlı geçiş sistemi özelliği ön ödemeye dayalı bir sistem olup geçiş sırasında ve sonrasında alınmaktadır. Birçok market, benzin istasyonu ya da hatta bunun anlaşması olan bakkallardan dahi bu HGS kartının bakiyesini yenileyebilir ve para aktarabilirsiniz. Bunların dışında ise hızlı geçiş sistemi tamamen teknoloji odaklı bir sistem olup teknolojiyi aktif kullanmaktadır. Genel olarak her işin internet üzerinden yapılmasının da içerisinde bir etken olması nedeniyle birçok işi internetten yapabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile hızlı geçiş sistemi resmi sitelerinden her türlü sorununuzu giderebilmeniz için imkânlar da sunulmuştur. Örneğin; geçiş ihlali yaptınız ve bunun nasıl kurtarılacağını bilmiyorsanız internetten bakabilirsiniz. Bu sayede cezanız on kat fiyat olmadan yedi gün içerisinde hemen ücret ödeyerek ceza ödemekten kurtulursunuz. Araç cezası yediğinizde de aynı şekilde sorunları gidermek adına internet üzerinden pek çok site dışında resmi sitesinden müşteri hizmetleri ile görüşmeniz de mümkündür.

HGS Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ !

 

HGS Ceza İtiraz Formu

HGS ceza itiraz formu yani otoyol giriş plazasını düzeltme formunu anlatacağız. Belirtilmiş olan linklere tıklayarak ceza itiraz formlarını oradan bulabilirsiniz. Word tarzında yapılmış olan bir tablo şeklindedir ve ceza itiraz işlemlerini kolaylaştırmak için hazırlanmış olan basit bir dilekçedir. Dilekçe de ürün numarası, giriş-çıkışa ait bilgiler, araç plaka numarası ve dilekçe yazan kişinin ad- soyad, telefon numarası ve imza bilgileri ile hazırlanan bir belgedir. Form içerisinde belirtilen her yer doldurulduktan sonra kısa süre içerisinde itiraz dilekçesi belirtilen yerlere gönderilmelidir.

HGS Ceza İtiraz Formu İndirmek için TIKLAYINIZ !

Kısa süre içerisinde de itiraz formunun kesinleşmesi beklenecektir ve gerekli işlemler yapılacaktır. Form aynı şekilde normal bir kalemle yazılmalıdır ve düzeltme işlemleri vb. durumlar yapılmamalıdır. Hızlı geçiş sistemi ve ihlal bilgilerine ait bütün düzeltme, inceleme ve itiraz işlemleri karayolları genel müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi ceza düzeltme, inceleme ve itiraz işlemleri ile ilgili tüm sorun ve talepleri hgs@kgm.gov.tr e-posta adresine ya da müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK