Ana sayfa PTT HGS Ceza Sorgulama

HGS Ceza Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizlere HGS ceza sorgulama işlemlerinin nasıl yapabileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde gelişen internet teknolojisi sayesinde neredeyse tüm devlet kurumlarına giderek aldığımız hizmeti artık internetten üzerinden çok kısa sürede ve kolay bir şekilde kendimiz yapabilmekteyiz. İnternet sayesinde evrak işleri ile uğraşmaya hiç gerek kalmadan ve kurum önlerinde uzun kuyruklarda bekleyerek zaman kaybetmeye gerek kalmadan işlemlerimizi yapabiliyoruz. HGS ceza sorgulama işlemleri de internet üzerinden kolay yöntemlerle yapılabilmektedir. Hızlı geçiş sistemi yani kısa ismi ile HGS, otoyol ve köprü geçişlerinde sürücüleri ücret ödeme işlemi ile zaman kaybetmesinler için ve trafikteki aksamaları tam olarak ortadan kaldırmak maksatlı kurulan bir sistemdir. Sürücüler bazı durumlarda hatalı geçiş yaptığı zamanlarda HGS ceza puanı alabilmektedirler. Bu yönde bilgi sahibi olmak isteyen araç sahipleri HGS ceza sorgulama işlemlerine gerek duymaktadırlar. Ceza işlemi sorgulama yapacak iseniz bu işlem  birkaç basit adımla gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizde herhangi bir şifreye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bilinmesi gereken birkaç önemli bilgi bu işlemi tam olarak sistem girmek için yeterlidir. Yazımızın devam kısmında sizlere göstermiş olduğumuz işlemleri takip ederek rahat bir şekilde geçiş ihlalinizin olup olmadığınızı sorgulama işleminizi kolaylıkla  gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçiş ihlali sorgulama işlemlerinizi HGS müşteri hizmetlerinin resmi internet web adresinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem yazımızın sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine bir kez tıklamanız olmalıdır. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekran üzerinden öncelikli olarak geçiş ihlali sorgula kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu işlemin ardından önünüze çıkan sayfa üzerinde sizden istenilen bilgileri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde istenilen yerlere doldurmanız gerekmektedir.

 

Öncelikli olarak yapılması gereken karşımıza çıkan sayfa üzerinde geçiş ihlali sorgula bağlantısına giderek işlem yapmaktır.

Bu işlemin peşinden karşımıza çıkan sayfa üzerinde bizden istenilmekte olan araç plaka numarasını eksiksiz bir şekilde istenilen alana girmemiz gerekmektedir.

Araç plaka numarası eksiksiz bir şekilde verildikten sonra renkli kutucuk içinde olan harflerden ve rakamlardan oluşmakta olan güvenlik kodunu yanında bulunmakta olan boş kutucuğa eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmamız gerekmektedir.

Tüm bu istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme girildikten sonra işlemi tamamlayabilmek için sayfa üzerinde bulunan sorgula yazısına bir kez tıklamanız gerekmektedir.

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgileri kullanarak tüm bu gerçekleştirilen adımları tamamladıktan sonra HGS ceza sorgulama işlemlerinizi başarı ile yapmış olursunuz. Sisteme giriş yaptıktan hemen sonra ceza ile ilgili olan tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

HGS Ceza Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK