Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

HGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

0
PAYLAŞ

Hızlı geçiş sistemi adı ile bilinen HGS sistemi 2013 tarihinden beri ülkemizde uygulanmaya devam etmektedir. Uygulanmaya başlandığı tarihten bu yana araç sürücülerinden güzel tepkiler de almaktadır. Bu nedenle diğer sistemlere oranla kullanıcısı daha fazla bulunur. HGS otoyol ve köprülerde geçiş sırasında abonelerine %20 lik indirimli olarak geçişe imkân sağlanmaktadır. Bu yüzden HGS abonelik işlemini oluşturmak büyük bir önem taşımaktadır. Otoyol ya da köprülerde HGS şeritlerinden geçiş sırasında araçlar özel bir ücret tahsil etme yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem kullanılarak araç HGS şeridinin alt kısmında geldiğinde saliseler içerisinde araçtan HGS geçiş ücreti tahsil edilmektedir. Bu hızlı yöntem ile beraber araçlar gişelerde bekleme yapmadan veya yol içerisinde dur kalk olayına maruz kalmadan kolayca geçişi sağlamaktadır. Bu geçişi işini ise HGS kart veya HGS etiketleri ile yapabilirsiniz. HGS kart ya da etiketlerini HGS aboneliği sonucunda kolaylıkla alabiliyorsunuz. HGS aboneliklerini tüm PTT şubelerinden hemen yapabiliyorsunuz. Talebinize göre isterseniz HGS kart veya HGS etiket hemen alabilirsiniz. Eğer HGS kartı almak istemeniz durumunda bu kart için bir belge talebi yer almadan sadece 15 Türk lirası ücret ödeyerek kolayca karta sahip olabilirsiniz. Dilerseniz HGS etiketi sahibi olmak için aracınızın ruhsat fotokopisi ve TC kimlik fotokopisi ile beraber önceden bir abonelik oluşturarak, ardından 5 Türk lirası ücret ödeyerek HGS etiketine sahip olabilirsiniz. HGS kart ya da etiketlerini HGS şeritlerinden geçiş sırasında HGS cihazına okutmak usulü ile ücretin tahsilini kolayca sağlayabilirsiniz.

Sizler HGS yolundan geçerken bazı durumlardan cihazın hasar görmüş olmasından dolayı, bazen kartın doğru şekilde okutulmamasından dolayı, bazı durumlarda ise HGS etiketinin zarar görüşünden dolayı otomatın HGS ücretini araç sahiplerinden tahsil edememesi, bazen kaçak geçişlerde bazen de bakiye yeterli yer almadığı durumlarda araçların geçişleri geçiş ihlali kapsamında değerlendirilmektedir. Bu durumda geçişe ceza uygulanır. Bu ceza ise geçiş sırasında kesilen ücretin 10 katı fazlası şeklinde belirlenmektedir. Ceza araç sahiplerine tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde bu cezayı ödemeniz durumunda o zaman cezanın sadece geçiş ücreti olarak bulunan kısmını ödersiniz ve cezanın yaptırımından kolayca muaf olursunuz. 15 günü geçirmeniz durumunda o zaman hem ana cezayı hem de faiz eklenmiş durumunu ödemeye mahkûm olursunuz. İşte bu tür sorunlar bazen sizden kaynaklı yer almayabilir. Bu yüzden sizlerin bu konudan mağdur olmanızı önlemek amacı ile cezaya itiraz etme hakkınız yer almaktadır. Bu amaçla bugünkü yazımızda sizlere HGS cezasına itiraz dilekçesi örneğini sizlere sunacağız.

HGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneğine Nereden Ulaşabilirim?

 

Son zamanlarda yaptığınız bir geçişin geçiş ihlali sorgulama işinde cezaya tabii tutulduğunu gördünüz ve buna itiraz etmek istiyorsunuz. HGS ise size bu duruma itiraz hakkı sunabilmektedir. Örnek vermek gerekirse geçiş ihlali cezası aldığını geçiş durumundan HGS kart ya da etikette geçişe yeten bakiye bulunuyor ve buna rağmen ücret tahsil edilmemiş ise bu problemi ispatlayan sorgulama görüntüleri alınmakta ve aşağıda paylaştığımız dilekçe de doğru bir şekilde kodlanarak en yakın PTT şubesine gidilerek itiraz yapabilirsiniz.

HGS Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneğine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

HGS Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK