Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Denizbank

HGS Denizbank

0
PAYLAŞ

2013 yılında başlatılan Hızlı Geçiş Sistemi, Türkiye’de halen kullanılmaya devam ediyor. En sık trafik yoğunluğunun yaşandığı otoyollar ve köprü geçişlerinde, sürücüler artık HGS yazan geçiş kısımlarından duraklama yapmadan geçişlerini gerçekleştirebilmektedir. Köprü geçişleri ve otoyollara kurulan HGS sistemlerindeki kameralar sayesinde, araçların ön kısmına yapıştırılan etiket ile  sistem sürücü duraksama yapmadan ücreti kesebilmektedir. Sürücülerin sahip olduğu HGS kartından duraklama ihtiyacı olmadan ücretin alınması, trafiğin büyük ölçüde rahatlamasını sağlamaktadır. Sürücüler zorunlu hale gelen bu HGS kartlarını PTT merkez ve şubelerinden satın alabilmektedir. Aynı zamanda anlaşmalı bankalar, otoyollar ve köprü geçişlerinde olan satıl yerlerinden de HGS kartına sahip olabilmektedir. HGS ile anlaşması olan bankalardan bir tanesi de Türkiye bankaları arasında 5. Sırada gelen Denizbank’tır. Türkiye’yi güçlü yapısı ile Denizbank Kafkaslar, Orta Doğu ve Balkanlar’da Türkiye’yi temsil eden güçlü bir ortaktır. Finansal anlamda süpermarket yaklaşımını benimseyen Denizbank, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlamayı hedeflemektedir. Müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduran Denizbank, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir online alan oluşturmuştur. Denizbank’ın resmi web sitesini kullanarak HGS bilgilerine pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

HGS Denizbank Başvurusu Nasıl Yapılır?

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanmak için HGS kart ve etiketlerini Denizbank’tan alabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar arasında yer alan Denizbank’tan HGS kart ve etiketini almak isteyen araç sahipleri, ister Denizbank şubelerinden ister internet bankacılığını kullanarak ya da 444 0 800 numaralı müşteri hizmetleri numarasından HGS başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. HGS kartı – etiketi almak isteyen müşteriler, kimlik bilgilerini ve ruhsat bilgilerini kullanarak tüm Denizbank şubelerinden HGS başvurusu yapabilmektedir.

 

Denizbank’ta HGS etiketi ücretleri 2015 yılının Temmuz ayından bu yana KDV dahil 7.5 TL olarak belirlenmiştir. Denizbank’tan HGS etiketi alabilmek için Denizbank kurtaran hesap sahibi olmanız veya Denizbank kredi kartınız olma şartı aranmaktadır. Bu şart, kartın bulunabilmesi veya otomatik ödeme talimatı için HGS Denizbank kart içerisinde bulunan bakiye sorgulamaları için gerekli olmaktadır. HGS kartları içerisinde bulunan limitleri harcayan ve kart bakiyeleri alt limitlere gelen kişilerin, tekrar HGS sisteminden sorunsuz geçiş yapabilmesi için yeni bakiye yüklemesi gerekmektedir. HGS başvurusu yapılırken kişi kartının alt limitini kendisi belirleyebilmektedir. Otomatik ödeme talimatı veren kişilerin kartlarına HGS Denizbank kartı veya etiketteki bakiye alt limite yaklaştığında banka otomatik bakiye yüklemesini gerçekleştirecektir. Sürücülerde böylece HGS geçişlerinde, geçiş ihlali yapmadan, bakiyesiz kalma problemi yaşamadan geçişlerini rahatlıkla gerçekleştirebilme imkanı yakalamaktadır. Kişilerin yaptıkları başvuruların ardından HGS işlemleri başlatılarak hızlı geçiş sisteminden yararlanmaları mümkün hale gelmektedir.

HGS Denizbank’ta geçiş sistemi için tercih ettiğiniz otomatik ödeme talimatında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için HGS etiket – kartın yenilenmesi veya kartınızın kaybolması, çalınması gibi durumlarda değiştirmek zorunda kalırsanız kredi kartı bilgileri ile Denizbank şubelerinden yetkililere durumu bildirmeniz çok önemlidir. Ayrıca Denizbank müşterisi olarak HGS kartı kullanıyorsanız, kartınızın kaybolması, çalınması durumlarında 444 0 800 numaralarından AçıkDeniz telefon bankacılığı sayesinde durum hakkında yetkili müşteri temsilcilerini bilgilendirerek, kayıp – çalıntı ihbarını oluşturmalısınız.

HGS geçiş sistemleri bazı hatalar sürücü kaynaklı olsa da bazı durumlarda sistemden kaynaklı hatalarda ortaya çıkabilmektedir. HGS sisteminin araç üzerinde bulunan etiketi okumaması, HGS kart – etiketi üzerine ceza borcu olarak size geri dönebiliyor. Kişilerin haklarında yazılan bu yanlış cezalara en fazla 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Tüm PTT şubelerinden, www.hgsmusteri.ptt.gov.tr adresindeki online düzeltme talep formunu doldurarak hgs@kgm.gov.tr adresine göndererek itirazlarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ayrıca araç alım satım işlemlerinde de HGS Denizbank kart – etiketinizi iptal ettirmeniz gerekir. Eğer HGS kartınızı iptal ettirdiyseniz yeni alacağınız HGS kartına bakiye aktarım özelliğini kullanabilirsiniz. Yeni kartınıza eski karttaki bakiyeniz 7 gün içerisinde yüklenmektedir.

Gerekli şartların oluşması durumunda HGS Denizbank başvurusu ile alınan HGS etiket – kart kullanımı ile geçişler hızlı ve kolay gerçekleşmektedir.

BİR CEVAP BIRAK