Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Dolum

HGS Dolum

0
PAYLAŞ

HGS sistemi hayatımıza girdiğinden beri yoğun trafik akışına da çözüm konusunda yöntem bulundu. HGS yani hızlı geçiş sistemi ile trafikte yoğun kuyruklar ve çileli bekleyişler sona erdi. Bu sistem ile pek çok sürücü trafiğe takılmadan hızlı ve pratik bir şekilde yollarına devam ettiler. Bu sistemde bilindiği gibi geçiş sırasında belli bir ücret ödenir. Bu ücret trafikte durup bekleme çilesine gerek kalmadan otomatik olarak tahsil edilen kartlar ya da etiketler sayesinde olur. HGS kartını PTT, akaryakıt istasyonları ve HGS anlaşmalı bankalarda belli bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz. Yalnız bu kartı satın almak yetmez bakiye azaldıkça bitmeden doldurmak gerekir. Bittiğinde karşılaşılan ceza ihlallerinden dolayı uygulanan ceza işlemlerinle karşılaşmamak için kartınızı doldurmanız önemlidir. HGS dolum yerlerinden kartınızı doldurarak tekrar kartınızı aktif hale getirebilir ve hiçbir ceza işlemine maruz kalmadan HGS geçişlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için zaman zaman kartınızın dolum miktarın takip ederek yetkili yerlerden kartınızı doldurmayı ihmal etmeyin.

HGS Dolum Yapan Yerler

HGS sistemlerinden yararlanmak için kartınızın dolum miktarı için yeterli bakiyeniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir Eğer bakiyeniz azaldıysa ya da kalmadıysa hemen kartınızı doldurmanız gerekir. Kartınızı doldurmadığınız takdirde ceza ihlali yapmış olursunuz. Bunun sonucunda da cezanızı önerilen zaman içinde ödemediyseniz aldığınız cezanın 11 katı kadar ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kartınızın bakiyesini takip edin.

 

Kartınızı doldurmak için PTT kuruluşlarına gidebilir, akaryakıt istasyonlarından yardım isteyebilirsiniz. Ya da internet üzerinden online HGS yükleme sayfasına girerek kartınızı doldurabilirsiniz. Bu sayfada plaka numaranızdan ya devlet ya da TC numaranızla giriş yapabilirsiniz. Kart bilgilerinizle ilgili kısımları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra istediğiniz kadar dolum yapmak için dolum ücretini de eklemelisiniz. Sonrasında yükleme yap dedikten sonra kartınız dolum için hazırdır. Bunun dışında dolum yaptırmak için diğer bir seçenek HGS anlaşmalı bankalardan dolum yaptırmanız. Bunun için yetkili bankalar Yapı Kredi, Vakıfbank, Garanti Bankası, Denizbank, İş Bankası gibi bankalardır.

Akıllı telefonlarda Turkcell gibi hatlar üzerinden de dolum yapabilirsiniz. Dolum tutarı faturalı bankalardan ücret faturaya yansır. Faturasız bankalarda ise bakiyeden ücret düşürülür. Bu işlemlerde 5O kuruş sms ücreti ve 1.65 TL de işlem ücreti alınır. Bunun için HGS numarası ya da Plaka numaranızı girerek işleme başlayabilirsiniz. Yüklenecek tutarı belirttikten sonra cep tlf numaranızı ve Turkcell şifrenizi girerek onayla diyorsunuz. İşlem tamamdır.

HGS Dolum Yapabileceğiniz Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

PTT Üzerinden HGS Dolum Yapabilmek İçin TIKLAYINIZ!

Turkcell Online İnternet Sitesinden HGS Dolum Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK