Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS E-Devlet

HGS E-Devlet

0
PAYLAŞ

HGS kullanmakta olan sürücü sayısı 2013 yılından bu yana hızlı geçiş sisteminin sağlamış olduğu avantajlar ve kolaylıklar sayesinde günden güne yaygınlaşmaktadır. Hızlı geçiş sistemi (HGS) otoyol ve köprü geçişlerinde gişelerde durmadan ve sıra beklemeden hızlı geçiş sağlayan kameralı bir sistemdir. Kameralı sistem ile araçlarda bulunmakta olan HGS kart veya HGS etiketi üzerinden barkod okunarak ücret otomatik olarak tahsil edilmektedir. HGS kart ve HGS etiketine sahip olmak oldukça kolaydır ve sahip olabilmek için pek çok seçenek bulunmaktadır. HGS kart ve HGS etiketlerine PTT şubelerinden kimlik bilgileri ve ruhsatınız ile başvuru yapıp sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda anlaşmalı bankalardan da sahip olabilirsiniz. Anlaşmalı bankalardan bazıları; Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Akbank ve İş Bankası HGS anlaşmalı bankalar arasında yer almaktadır. Bankaların ve PTT’nin yanı sıra anlaşmalı benzin istasyonlarından da temin edilebilmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğünce HGS kartı ve HGS etiketi bulunmadan veya HGS kartı veya HGS etiketinin içerisinde limit bulunmadan ve yetersiz bakiye ile geçiş yapan sürücülere para cezası uygulanmaktadır. Sürücülerin HGS işlemlerini ve cezalarını takip edebilecekleri HGS müşteri hizmetleri bulunmaktadır ve bu sistem online olarak 7/24 hizmet sağlamaktadır. Site içerisinde HGS geçiş ihlali sorgulama kısmından plaka bilgileriniz ile geçişiniz esnasında herhangi bir ihlal durumu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Siteye girişinizi E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda siteye üye olarak da giriş yaparak tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HGS E-Devlet Şifresi İle Nasıl Sorgulama Yapılır

HGS ile ilgili tüm bilgilerinize HGS müşteri hizmetleri resmi internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi www.turkiye.gov.tr web adresinden de PTT genel müdürlüğünün sunmuş olduğu HGS E-Devlet şifresi ile giriş sağlayarak da ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifresi bulunmayan kişiler en yakın PTT’ye uğrayarak 2 TL karşılığında şifrelerini alarak tüm bilgilere kolay bir şekilde erişim sağlayabilir.  En alt kısımda verilmekte olan linklere tıklayarak HGS E-Devlet şifreniz ile giriş sağlayabilir ve tüm bilgilerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

HGS müşteri hizmetleri resmi internet sitesine giriş kısmına bilgilerinizi girerek üye olabileceğiniz gibi alt kısımda yer almakta olan E-Devlet şifresiyle de giriş yapılabilmektedir. Tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdikten sonra sisteme giriş yap butonuna tıklayarak giriş sağlayabilirsiniz.

İkinci seçenek ise HGS E-Devlet şifresiyle giriş sağlayabilmek için aşağıdaki linke tıklayarak hesap bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Kimliğimi şimdi sorgula yazısın tıkladığınızda yukarıda belirtilmekte olan ana sayfa karşınıza çıkmaktadır.  Sisteme giriş sağlayabilmek için aynı zamanda T.C. kimlik numaranız ile ve HGS E-Devlet şifrenizi kullanarak hesap bilgilerinizi kolay ve güvenli bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Sisteme giriş aşamasında HGS  E-devlet şifreniz ile ana sayfada tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğiniz zaman hesap bilgilerinizi kontrol edebilir, sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir, kartınızın bakiye durumunu, kartınızın limitini ve aynı zamanda geçiş ihlallerinizi öğrenerek ceza durumu var ise cezaya ait tüm detaylara web sayfası üzerinden erişim sağlayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden kartınıza bakiye yükleme ve cezalarınızı ödeme gibi pek çok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Müşteri Hizmetler E-devlet şifresi ile giriş yapmak için TIKLAYINIZ!
E-devlet şifresi ile HGS Hesap Bilgileri Sorgulamak için TIKLAYINIZ!!!

BİR CEVAP BIRAK