Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Finansbank

HGS Finansbank

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi ücret ödenmesi koşulu ile otoyol ve köprülerden geçiş sırasında kolaylık sağlamak amacıyla yapılmış bir sistemdir. Sürücüler HGS gişeleri üzerinden geçiş yaparken durmaksızın devam ettikleri halde sistem içerisinde yer alan kamera sistemi ile araçlarında bulundurmaları zorunlu olan HGS kart ya da HGS etiketlerinde yer alan bakiye otomatik olarak gerekli ücreti temin edebilmektedir. Peki, araç sahipleri bu HGS etiket ya da kartlarını hangi yolla elde edebilirler? İlk olarak en yakın PTT şubesinden kart ya da etiketi alabileceğiniz gibi otoyol ve köprü girişlerinde yer alan satış gişelerinden temin edebilirsiniz. Bununla beraber anlaşmalı bankalardan kampanya koşulları içerisinde ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu bankalardan bir tanesi de 1987 yılından beri müşterilerine hizmet veren Finansbank’tır. HGS Finansbank etiketi alabilmek için müşterilerin yapması gereken işlem oldukça basit ilerlemektedir. Herhangi bir Finansbank şubesine giriş yaparak kimlik bilgileri ve ruhsat bilgilerinizi kullanarak işleminizi gerçekleştirebilir. Dilerseniz online şekilde Finans Bank Resmi sitesinden HGS Finansbank etiketini kolayca satın alabilirsiniz.

HGS Finansbank Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank müşterilerine HGS etiketi veya HGS kartı almaları bir fırsat sunmaktadır. Siz de HGS Finansbank başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız kimlik bilgileriniz ile beraber araç ruhsatı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca şirket aracı konusunda HGS başvurusu yapılacaksa bu belgeler ile beraber gereken ek imza sirkülerinin örneğini de bulunması gerekir. HGS Finansbank başvurunuzu gerekli bulunan belgelerle beraber tüm Finansbank şubelerinden yapabileceğiniz gibi dilerseniz Finansbank’ın resmi internet adresinden online şekilde de oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. HGS etiket veya HGS kartına Finansbank hesabınız yer alması durumunda Finansbank TL vadesiz hesabına otomatik şekilde ödeme talimatı vererek HGS bakiyenizin belirlenen limitin aşağısına düştüğünde otomatik şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede gişelerden geçerken kartsız ya da bakiye olmadan geçilmesi durumunda oluşan kaçak geçiş veya geçiş ihlalleri gibi risklerinden korunmuş olursunuz.

 

HGS bakiyesi alt limitleri ve yüklenecek olan maksimum miktarı başvuru sırasında siz belirleyebilirsiniz. HGS kart veya etiketlerin ilk aktivasyonu sırasında yükleyeceğiniz ücretler PTT şubesinin araç sınıf durumlarına göre ayırarak belirlenen genel ücretlerden yapılmaktadır. 1. Sınıf araçlardan ilk yükleme esnasında istenen miktar ve minimum yükletebileceğiniz bakiye miktarı olarak 30 TL’dir. 2. Sınıf araç cinslerinden ilk yükleme ve minimum yükleme gerçekleştireceğiniz tutar ise 37,5 TL’dir. 3.sınıf araçlar konusunda da aynı şekilde belirlenen ücret 53 TL olarak belirlenmiştir. 4.sınıf araçlar için belirlenmiş olan miktar 67,5 TL’dir.  5 sınıf araçlar için belirlenen tutar ise ilk yükleme ve minimum 81,5TL olarak belirlenmiştir.

HGS etiketiniz veya HGS kartınızda yer alan bakiye alt limit miktarının altına düştüğü zaman Finansbank hesabınızdan vermiş olduğunuz ödeme talimatı ile beraber belirlediğiniz miktarda yerine otomatik olarak yüklenmektedir.

HGS Finansbank faaliyetlerinizi gerçekleştiren müşteriler baka üzerinden farklı plakalı araçlar için birden fazla etiket satın alabilmektedir. Ancak aynı araç için birden fazla HGS bakiye etiketi alması mümkün olmamaktadır. HGS Finansbank başvurunuz esnasında sahip olduğunuz HGS hesabınızdaki bu değişimleri görmek adına geçiş hareketlerini içermiş olan ekstra ya da e-posta adresinize 2TL’lik bile ücret ile e-posta gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Eğer almış olduğunuz otomobili başkasına satacaksanız HGS etiketini iptal ettirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı dilerseniz banka şubelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Otomobilinizi satmak yerine değiştirmek istiyorsanız elinizdeki mevcut etiketi Finansbank şubelerine başvurarak hemen değiştirebilir, aldığınız yeni HGS etiketlerinize eski etiket içindeki bakiyeyi kolayca aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK