Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Garanti

HGS Garanti

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi 2013 tarihinden bu yana sürücülere büyük kolaylık sağlamakta, otoyol ve köprü geçişlerinde durmaya gerek kalmadan devam edilebilme şansı tanımaktadır. Bu geçişler sırasında otomatik olarak yol ücretini bakiyeden düşmüş olan HGS sistemi trafik yoğunluğunu ve uzun sıralar oluşmasını tamamen engellemektedir. HGS kartı ile geçiş yapmak isteyen araç sahipleri için gerekli olan HGS kart ile beraber HGS etiketleri PTT şubelerinden alabilmektedir. Bunun yanında araç sahipleri isterse anlaşmalı bankalardan da kolayca temin edebilir. Garanti Bankası da anlaşmalı bankalardan bir tanesi olmakla beraber müşterilerine HGS etiketlerini, kampanyalar koşullarında ücretsiz şekilde sunabilmektedir. Kampanyalar dışında ise banka içerisinde HGS etiket fiyatı 15 TL HGS kartı ise 30 TL olarak ücretlendirilmektedir. Garanti Bankası müşterilerin isteklerine bağlı olarak almak istedikleri etiketi belirttikleri adrese göndermektedir. Siz de HGS etiketinizi Garanti Bankası üzerinden almak istiyorsanız bankanın sunmuş olduğu şartlardan biri Garanti Bankası’na ait kredi kartı veya bankada bir hesabınızın yer almasıdır. Eğer mevcut hesabınız veya kredi kartınız bulunmuyorsa başvuru yapmadan önce bankada hesabı acıtabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı talep edebilirsiniz. Bu sayede HGS Garanti’den aldığınız etiketin yer aşan bakiyesi, otomatik ödeme talimatı ile beraber içerisinde bulunan miktar belirlemiş olduğunuz limit altına düştüğü zaman Garanti Bankası’nda açtırdığınız hesabınızdan yeniden yüklenmekte ve herhangi bir risk almadan geçişlerinizi kolayca yapabileceksiniz.

HGS Garanti Bankasından Nasıl Başvurulur?

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu HGS sistemiyle HGS garanti etiketlerini kampanya içerisinde ücretsiz şekilde vermektedir. Kampanya dışında ise bankada HGS garanti etiket fiyatı 15 TL, HGS kart fiyat aralığı ise 30 TL olarak belirlenmiştir Siz de HGS kart ya da etiketli edinmek adına başvuru yapmanız gerekir. Sizin de HGS Garanti Bankası’ndan temin edebilmek için kart işlemini 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi Garanti Bank resmi adresinden online şekilde yapabileceğiniz HGS başvurusu gerçekleştirmek için Başvurular Menüsü HGS/OGS adımına tıklayarak bitirebilirsiniz. Bununla beraber istediğiniz zaman etiketiniz ücretsiz bir şekilde vereceğiniz adrese teslim edilmektedir.

 

İkinci seçenek ise Alo Garanti hattından gerçekleştirebileceğiniz uygulamadır. HGS Garanti başvurusu yapmak için sizde 444 0 333 numarasına erişerek HGS etiket talebinde bulunabilir ya da dilerseniz ücretsiz bir şekilde aldığınız etiketinizi adresinize isteyebilirsiniz.

Üçüncü yol ise HGS Garanti başvurusu yapmak için direk olarak Garanti Bank Şubelerine giriş yapabilir, etiketinizi kısa sürede temin edebilirsiniz. Yeniden hatırlatmak gerekirse bu uygulamaları gerçekleştirmek adına Garanti Bankası’nda hesabınızın yer alması veya kredi kartı sahibi olmanız gerekir. Siz de mevcut hesabınız üzerinde otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman HGS etiketinizde bulunan bakiye sizin tarafınızdan belirlenmiş olan limitin altına düştüğünde otomatik şekilde yeni bakiyeniz yüklenmektedir. Bu sayede geçişler esnasında meydana gelebilecek kaçak geçiş ya da geçiş ihlali gibi sorunların tamamı ortadan kaldırılmaktadır. Bunun yanında sürekli olarak bakiyenizi kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

İlk olarak aktivasyonu gerçekleştirilecek olan olan etikete PTT şubelerinin belirlediği araç tiplerine göre ayrılmış olan yüklenmesi gereken bakiye miktarı yüklenmesi gerekir. HGS Garanti Bank etiketinize ilk gerçekleştireceğiniz yükleme tutarı 1. sınıf araç tipleri için 30TL, 2.sınıf araç tipleri için 37,5 TL, 3. sınıf araç tipleri için 53 TL, 4.sınıf araç tipleri için 67,5 TL ve son olarak 5.sınıf araç tipleri için 81,5 TL olarak açıklanmıştır.

HGS Garanti Bank etiketinize otomatik şekilde yükleme yaptığınız zaman en az yükleme yapacağınız miktar yukarıda da vermiş olduğumuz gibi 1.sınıf araç tipleri için 15 TL , 2. sınıf araç tipleri için 20 TL, 3. sınıf araç tipleri için 30 TL, 4.sınıf araç tipleri için 35TL ve son olarak 5. sınıf araç tipleri için 45 TL yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Kısaca hgs kartını garanti bankasından da belirli bir ücret karşılığı alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK