Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Hangi Bankalardan Alınır

HGS Hangi Bankalardan Alınır

0
PAYLAŞ

Hızlı geçiş sistemi (HGS) 2012 yılı itibari ile sıkışmakta olan yoğun trafiğe çözüm bulabilmek ve trafik akışını sağlayarak vatandaşlara yardımcı olmak için uygulamaya konulan bir teknolojik bir sistemdir. Trafik yoğunluğunun önüne geçerek insanlara geçiş esnasında rahatlık sağlamakta olan HGS sistemi aynı zamanda geçiş gişelerinde nakit para kullanımın da önüne geçmektedir. Geçiş ücretinin HGS kart veya HGS etiketleri ile otomatik olarak alındığı bu sistem gişelerdeki geçiş sıralarının ortadan kaldırılmasında büyük ölçüde katkı sağlamıştır. HGS sistemi sağlamış olduğu avantajlardan dolayı en çok tercih edilen uygulamalardan biri olmuştur. HGS sisteminde ödeme işlemi HGS gişelerinden geçiş sağlarken geçiş ücretinin kart veya etiketler üzerinden gişelerde bulunmakta olan kameralar ile otomatik olarak tahsil edilmesi ile sistemsel bir şekilde sağlanmaktadır. HGS kart veya HGS etiketleri tüm PTT şubelerinden temin edilebilmektedir. HGS etiketlerine tüm PTT şubelerinden 5 TL bir ödeme karşılığında sahip olabilirsiniz. HGS kart veya HGS etiketine sahip olabilmek için tek yapmanız gereken işlem aracınızın ruhsat fotokopisi ve T.C. kimlik fotokopiniz ile birlikte PTT şubelerine bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. HGS kartlarında ise başvuru işlemleri biraz daha farklıdır. HGS etiketleri sadece PTT şubelerinden temin edilebiliyorken, HGS kartlarını hem PTT şubelerinden hem de akaryakıt istasyonlarından temin edebilirsiniz. Ayrıca HGS ile anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile de HGS kartı alabilmek mümkündür. Peki HGS hangi bankalardan alınır?

HGS Hangi Bankalardan Alınır?

HGS kartlarına HGS anlaşmalı bankalar aracılığı ile ücretsiz bir şekilde sahip olmak mümkün. Ancak HGS kartlarını anlaşmalı bankalardan temin edebilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak HGS kartlarını anlaşmalı bankalardan temin edebilmek için bankaya başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurunun ardından banka üzerinde bir hesap açılması gerekmektedir ve açılan hesabın üzerine otomatik ödeme talimatı için beyan verilmelidir. Bu talimat doğrultusunda banka sizin adınıza HGS kartınızda krediniz bittikçe veya limitiniz belirlenen tutarın altına düştükçe otomatik olarak bakiye güncellemesi yapmaktadır. Bu güncelleme için gerekli ücret bankada bulunan hesabınızdan temin edilmektedir. Bu sistem sayesinde hem sürekli kredi yükleme yapma derdinden kurtulmuş olursunuz hem de banka sizin yerinize sürekli HGS kartınızdaki bakiye kontrollerini sağlamış olur.

 

HGS hangi bankalardan alınır sorunuzun cevabını aşağıdaki belirtilen liste üzerinden bulabilirsiniz. HGS kartı veren anlaşmalı bankalar şu şekilde sıralanmıştır;

 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Halk Bankası
 • Kuveyt Türk
 • TEB
 • Denizbank
 • Bank Asya
 • Türkiye Finans
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası

Yukarıda belirtilmekte olan bankalar üzerinden HGS aboneliği yaptırdığınız takdirde aynı zamanda bankaların pek çok ürün ve hizmetinden de avantajlı olarak ayrıca faydalanma imkanı sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası İçin TIKLAYINIZ!

TEB İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK