Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Hatalı Geçiş Sorgulama

HGS Hatalı Geçiş Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi üzerinde yapmış olduğunuz ihlalleri sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linklerden faydalanabilirsiniz.

HGS Hatalı Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linke tıkladığınızda açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Geçiş İhlali Sorgula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan plaka numaranızı ve alt kısımda yer alan güvenli kodunu belirtilen alana giriş yaptıktan sonra işlemleriniz gerçekleşmiş olacaktır.

 

İşlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bir diğer seçenek ise sitenin sağ üst tarafında bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” seçeneği ile işlem yapmaktır. Eğer siteye üyelik kaydınız bulunmuyor ise “Üye olun” seçeneği ile site üzerinde üyelik kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Siteye üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra siteye giriş yapabilmek ve işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için e-mail adresinizi ve şifrenizi yazıp giriş butonuna tıklayınız. Bu adımları kurallara uygun bir şekilde uyguladığınızda işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

HGS hatalı geçiş sorgulama için diğer bir alternatif ise E-Devlet üzerinden sorgulama işlemidir. HGS hatalı geçiş sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden sorgulayabilmeniz için siteye giriş aşamasında E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numaranıza ihtiyacınız bulunmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa tüm merkez PTT şubelerinden 2 TL gibi düşük bir tutar karşılığında sahip olabilirsiniz. Yazımızın sonunda bulunmakta olan ikinci linkten işlemi gerçekleştirebileceğiniz internet sayfasına kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. İşlemlerinize devam edebilmeniz için yazımızın sonunda bulunmakta olan ikinci link üzerinden işlemi gerçekleştirebileceğiniz sayfaya otomatik bir şekilde yönlendirilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız ve sonra T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gereken bir bölüm açıldığında bilgilerinizi belirtilen alanlara giriniz. “Sisteme Giriş Yap” seçeneğini işaretllediğinizde işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

HGS Hatalı Geçiş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet HGS Hatalı Geçiş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK