Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Hesap Aktarma

HGS Hesap Aktarma

0
PAYLAŞ

Günümüzün bir kısmı genel olarak mutlaka bir yerden başka bir yere ulaşım sağlamak ile geçmektedir. Hayatımızdaki ihtiyaçların en büyük bölümü arasında yer alan ulaşımda bazen trafikten kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kalabalık olan şehirlerde trafik sorunu olması nedeni ile trafikte ve yollarda ulaşım esnasında aşırı derecede zaman kaybına maruz kalabilmekteyiz. Bu gibi benzeri durumların yaşanmaması için gerekli kurumlar tarafından bazı düzenlemeler ve değişiklikler yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi de bu düzenlemelerden birisidir ve özellikle otoban, otoyol ve köprüler geçişlerinde bulunmakta olan gişelerde oluşan uzun kuyruklara ve sıra beklemeler son vermeyi amaçlamıştır. Bu çalışmalarında da başarılı olmuşlardır.

Eskiden gişelerde görevli olan personel ve şoförler arasındaki para alışverişi işleminden sonra banko açılırken artık bu gibi işlemlere gerek kalmadan arabanızın ön camında bulunmakta HGS etiketi ile otomatik olarak ödeme işlemleriniz gerçekleşmekte ve gişelerden geçişlerinizi sıra beklemeden hızlı ve kolay bir şekilde geçebilirsiniz. HGS sistemine kayıt işlemi yapılırken aracın plakası üzerinden kayıt işlemi yapılmaktadır ve alınan etiketin aracın ön camına yapıştırılması ile sistem kullanılmaya başlanmaktadır. Belirlenen bazı durumlarda HGS hesap aktarma işlemi yapılabilmektedir ve sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda HGS hesap aktarma işleminin hangi durumlarda ve nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiler vermekteyiz.

HGS Hesap Aktarma Nedir?

 

Özellikle araç alım satım işlemlerinde HGS aboneliğinin kullanılıp kullanılmayacağı kafaları en çok karıştıran konular arasında yer almaktadır. Eğer aracınızı başka bir kişiye satıyorsanız aracınızı HGS etiketi ile birlikte satmanız gerekmektedir. Çünkü bu işlem sadece kişi üzerinden sağlanmamakta aynı zamanda plaka üzerinden de sağlanmaktadır. Bu sebeple eğer ki aracınızı satıp onun yerine başka yeni bir araç satın alıyorsanız eski aracınızda bulunmakta olan HGS etiketini sökerek yeni aracınızda kullanamazsınız. HGS etiketi plaka üzerine tanımlandığı için yeni araç üzerinde herhangi bir geçerliliği söz konusu olmamaktadır. Bu durumda yapmanız gereken yeni aracınız için yeni HGS aboneliği almak ve eski hesabınızı yeni hesabınıza aktarmaktır. HGS hesap aktarma işlemi 7 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK