Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

0
PAYLAŞ

Otoyolları ve köprülerde belirlenmiş olana alanlarda ücretli geçiş bulunmaktadır. Bu geçiş sistemlerinde uygulanan sisteme Hızlı Geçiş Sistemi denmektedir. Üç çeşit sistem bulunmaktadır. Bu sistemler Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS, Otomatik Geçiş Sistemi yani OGS ve Hızlı Geçiş Sistemi geçiş gişelerin ayrı ayrı bulunmaktadır. Hızlı Geçiş Sistemleri PTT aracılığı ile sunulmaktadır.

Bu hizmetten yararlanmak isteyenler PTT şubelerinden kimlik ve araç ruhsatı ile alabilmektedirler. Araçların önlerine yapıştırarak kullanılmaktadır. Kişilere ait olan bu hesap her geçişte ücret alınarak kullanılmaktadır. İçlerine doldurulan bakiyeler sayesinde geçiş sağlanabilmektedir. Bu geçişlerin bazı kuralları yer almaktadır. Bu kurallara geçişlerde uyulmaz ise cezai işlemler yaptırılmaktadır. Bu ceza normal ücretin 11 katı olarak yansıtılmaktadır. Gelen cezaları ödemez iseniz katlanmaktadır. HGS kaçak geçişler hakkında belirli aralıklarla bilgi almanız gerekmektedir. PTT kuruluşunun resmi sitesinden HGS kaçak geçişlerinizi öğrenebilmektesiniz. Bu sayfada yer alan HGS müşteri hizmetleri sayfasına girmeniz gerekmektedir. Sağ üst köşede yer alan geçiş ihlali butonunu tıklayarak plakanızı büyük ve birleşik harflerle yazmanız gerekmektedir. İkinci boşluğa site tarafından size verilen doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir. Bunları yaptıktan sonra sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

HGS kaçak geçiş sorgulama işiniz tamamlandıktan sonra cezalarını görebilmektesiniz. Cezanız var ise size verilen 15 gün süre içinde ödediğiniz taktirde %25 indirimden yararlanabilmektesiniz. Bundan dolayı ceza sürelerini geciktirmemeniz sizin yararınıza olacaktır.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK