Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Kartı

HGS Kartı

0
PAYLAŞ

İlerleyen teknoloji ile birlikte günümüzde karşımıza çıkan bir sürü icat ve yenilik bulunmakta olup bu icatlar çoğu zaman günlük hayatımızı kolaylaştırmak adına da yapılabilmektedir. İnsan gücünün de en aza indirilmesi açısından son derece önemli olan gelişmeler sağlanmıştır. Son dönemlerde günümüz de sıkça kullandığımız bir gelişme olarak trafik alanının yenilikleri arasında gösterilebilecek olan HGS kartı uygulamasından bahsedebiliriz. HGS genel bir tabirle köprü ve otoyol geçişlerinde hızlı geçiş sistemi anlamına gelmektedir.

Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen HGS günümüz koşulların da otoyol ve köprülerin geçişlerinde ücret ödemek için beklenen sıraları kaldırmak için kurulmuş bir sistemdir. HGS ve OGS yani otomatik geçiş sistemi ile de ücret ödeme sıralarını beklemeden hızlı bir şekilde arabalarınızın plakalarına verilen numaralarla ödeme yapılabilmektedir. HGS kartı almak için gerekli işlemler postaneye gidilir ve arabanızın ruhsatı ile kolayca size kart verilir. Bu sayede de kuyruk sıralarında beklemek gibi sorunlarla uğraşmazsınız.

HGS Nasıl Kullanılır?

 

HGS’den yararlanmak için HGS kartı ve HGS etiketi gerekmektedir. Bu kartı ülkemizde bulunan her türlü PTT şubelerinden ve bu uygulama ile anlaşmalı olan bütün bankalardan alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. HGS kartı alabilmek için şu bankalara giderek işlemlerinizi kısa süre de yapabilirsiniz; Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Bank Asya ve TEB bankalarına gelerek HGS kartı alabilirsiniz.

HGS kartı nasıl kullanılır gibi sorulan sorulara sizler için cevaplar araştırıp bulmaktayız. HGS genel olarak köprü, otoyol ve otoban gibi alanlar da arabaların geçerken ödemekle yükümlü olduğu bir tür ücrettir.  HGS almak için arabanız olması ve arabanızın ruhsatının tam olması yeterlidir. Bu sayede PTT ve geçerli bankalardan aldığınız HGS kartı ve ön camına yapıştırmanız için bir kâğıt alabilirsiniz. Direk olarak geçeceğiniz yerlerden HGS sisteminde kartınız okunarak geçişinizden 3.50 kuruş kesilecektir.

HGS kartını bir defaya mahsus olarak almakta olup uzun yıllar boyunca bakiye yükleyerek kullanım sağlayabilirsiniz. İçerisine yüklenen miktarlar sayesinde başka hiçbir ücret ödemeden geçiş yapabilirsiniz. Daha başka olarak bilmeniz gereken bu kart içerisinde bulunan ücretler, geçiş ihlalleri vb. her türlü konuyu internet sitelerinden öğrenebilmeniz de kolay olacaktır. HGS müşteri hizmetleri resmi sitesinde bu işlemlerin hepsini yapabilirsiniz. İnternet aracılığı ile aramak istediğiniz her türlü bilgiyi buralarda bulabilmektesiniz.

HGS Müşteri Hizmetleri Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

HGS ile ilgili alabileceğiniz her türlü bilgiyi HGS resmi internet sitesi dışında E-devlet resmi sisteminden de ulaşabilirsiniz. Günümüz koşullarında yepyeni bir geliştirilme ile E-Devlet sisteminde E-devlet şifreniz ile her türlü işlemi yapabildiğiniz gibi HGS sorgulama, cezalar vb. işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. E-devlet şifresi almak için gerekli olan kimliğiniz ve T.C. numaranız ile bir PTT şubesine giderek şifrenizi alabilir ve uzun yıllar boyunca şifrenizi değiştirerek en kolay şekilde giriş yapabilirsiniz.  HGS vb. her türlü işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bağlantılarımız sayesinde E-devlet sistemine kolaylıkla giriş yapmanızı da amaçlamaktayız. E-devlet sistemi genel olarak kolay bir işlem olmakta kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra da direk olarak giriş yapabilirsiniz. Bu işlemler ücret gerektirmez ya da sizden başka bilgiler talep etmez. Asla yanlış sitelere girip de bilgilerinizi paylaşmayınız. Yoksa sizler için büyük sıkıntılar olabilir. E-devlet resmi bir site olduğu için bütün bilgileriniz zaten içerisinde yer almaktadır. Ancak başka bir sitede sizin bilgileriniz talep edilirse kesinlikle vermemeli ve böyle yerlere itibar etmemelisiniz.

E-Devlet HGS Geçiş İhlali Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK