Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Limit Sorgulama Telefon

HGS Limit Sorgulama Telefon

0
PAYLAŞ

HGS uygulaması kullanımı için nakit para kullanılmadan sadece HGS kart ya da HGS etiketleri ile kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen HGS uygulaması otoyol ve köprülerde geçiş esnasında hızlı ve otomatik geçebilmeye imkân sağlayan bir uygulamadır. Bu sistemi kullanmak için araç sahiplerinin abonelik gerçekleştirmesi gerekir. HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) aboneliği oluşturulduğu zaman köprülerden ya da otoyoldan geçiş esnasında %20 indirimli geçebilir. HGS ye kişileştirilmiş kart ya da etiketler kullanılarak HGS gişelerinde dur kalk yapmaya gerek kalmadan, uzun süre beklemeden, ya da para bozdurma problemi yer almadan otomatik olarak geçilmektedir. HGS sistemi içerisinde 4 farklı açıdan kullanılan aracı kontrol eden cihazlar ile beraber geçiş ücreti sistem içerisinde otomatik tahsil edilecektir. HGS sistemini kullanmak adına abonelik sonucu alınan HGS kart ya da etiketlerinden birinin bakiyesinin geçiş durumuna yeterli olması gerekmektedir. Bakiye diğer adı ile geçiş için kullanılan para limit ismi ile tabir edilmektedir. Buna kredi ya da geçiş ücreti de denilmektedir. Rutin şekilde HGS sistemini kullanıldığı zaman eksilen bakiyeyi kontrol etmemiz gerekmektedir. Aksi durumda ise geçişe yetersiz duruma gelmiş olan bakiye yani limite ulaşılan bakiye sonucunda HGS gişe kısımlarından geçişlerimiz geçiş ihlali olarak kabul edilir. Geçiş esnasında limit kontrolü yapabileceğimiz online sorgulama sistemi yer almaktadır. Bu sayede limit bilgisini öğrenebilmek için online olarak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. HGS ile ilgili başta HGS sistemi limit sorgulama yer almak üzere HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) ile ilgili tüm sorgulamaları online şekilde PTT kurumu tarafından oluşturulmuş olan PTT&HGS internet adresinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanında HGS limit sorgulama telefon aracılığı ile de gerçekleştirilir. Bu nedenle şimdiki yazımızda sizlere telefon aracılığı ile beraber HGS limit sorgulama uygulamasının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

HGS Limit Sorgulama Telefondan Nasıl Yapılır?

PTT’nin HGS sistemi için özel olarak yapılan internet sitesi ile beraber HGS limit sorgulama faaliyetlerini telefondan, bilgisayardan ya da tablet üzerinden hemen yapabilirsiniz. Bu nedenle aşağıda verilen linke tıklayabilirsiniz. Bu linke tıkladığınız zaman sizi sorgulama yapacağınız sayfaya yönlendirecektir. Daha sonra ise alt kısımda yer alan yönlendirmeleri dikkate alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Bu siteye giriş yaptıktan hemen sonra ilk olarak internet üzerinden üyelik oluşturmak gerekmektedir. Üyelik gerçekleştirildikten sonra HGS ile ilgili bütün bilgiler ekrana gelmektedir. Üye girişi yapıldıktan sonra ana ekrana gelen menü bölümünden bakiye sorgulama butonuna tıklayarak HGS limit sorgulama faaliyetlerini yapabilirsiniz.

Üst bölümde gözüken resimden de görüldüğü gibi hangi numarayı kullanarak işlem yapmak istiyorsanız, onu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise aşağıdaki ekran karşınıza gelmektedir.

Yukarıda kısımda resimde de görüldüğü gibi plaka numarası girişi yapılır. Hemen ardından sorgula butonuna basılması gerekir. Daha sonra aşağıdaki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Bu bölümde boşluklu bulunan yerleri sırasıyla doldurmanız gerekir. Bu işlemin ardından ” yükleme yap” butonuna basarak işlemi kolayca tamamlarsınız.

HGS limit sorgulama işlemini üst bölümde anlattığımız şekilde telefondan yapabilirsiniz. Bu HGS limit sorgulama faaliyetleri sonucunda HGS kart ya da etiketinde yer alan bakiyenin ne kadar olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun yanında aynı menüden bakiye yükleme faaliyetlerini de yapabilirsiniz.  Ayrıca HGS limit sorgulama ya da HGS bakiye yenileme faaliyetlerini bankalar aracılığıyla da kolayca yapabilirsiniz. Bankalardan bir hesap kurarak ve bu hesap için otomatik talimat yardımı ile tüm bu işlemlerle uğraşmak yerine bankaya bırakarak daha rahat olabilirsiniz.

HGS Limit Sorgulama Telefon Aracılığıyla Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK