Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Limiti Sorgulama

HGS Limiti Sorgulama

0
PAYLAŞ

HGS Nedir?

HGS Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından sağlanmakta olan bir Hızlı Geçiş Sistemi’dir. Hızlı Geçiş Sistemi ile aracınız hareket halindeyken ödeme noktalarında durmak zorunda kalmadan ve hız kesmeden gişelerden geçiş esnasında ödemelerinizi otomatik olarak yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından sağlanmakta olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile geçiş ücretlerinizi pasif kart ya da etiket üzerinden rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu sistem 2012 yılından beri aktif bir şekilde kullanılmaktadır ve köprüler ile otoyollarda sürücülerin hızlı bir şekilde ulaşımına, trafik yoğunluğunun en az seviyeye düşürülmesine imkan sağlar.

HGS Limiti Sorgulama için yazının geri kalan kısımlarında mevcut bilgiler yer almaktadır.

 

Nasıl HGS Kartı Edinirim?

HGS limiti sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için bir HGS kartına sahip olmanız gerekmektedir. HGS kartına tüm PTT şubelerinden ve kara yolları giriş ve çıkışlarında bulunmakta olan satış noktalarından sahip olabilirsiniz. HGS kartı ve HGS etiketi gişelerde sıra beklemeyi ortadan kaldırmakta ve hız kesmeden ulaşımınıza devam etmenize yardımcı olmaktadır. HGS kart veya HGS etiketi satın alırken yanınızda mutlaka aracınızın ruhsat fotokopisi ve kimlik fotokopinizi bulundurmanız gerekmektedir.

HGS cihazının ömrü 8 yıldır ve iki şekildedir. Bunlar kart şeklinde olan ya da pul şeklinde olan cihazlardan oluşmaktadır. HGS kartlarına PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile sahip olabilirsiniz. HGS kart doldurma işlemlerini de otoyol üzerinde bulunmakta olan PTTMatik ya da PTT iş yerlerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Limiti Nasıl Sorgulanır?

HGS limiti sorgulama işlemi ile HGS kullanıcılarının bakiye bilgilerine ve diğer tüm bilgilerine kolay bir şekilde ulaşması hedeflenmektedir. HGS kartına başvuru işlemi yaparken araç sahibinin GSM numarası da sisteme kayıt edildiği için bu sayede araç sahibinin kartının içerisinde bakiye limitinin azalması durumunda mesaj yolu ile bilgi verilmektedir. Ayrıca araç sahibi PTT şubelerine giderek ya da internet sayfasından sorgulama ile HGS limit sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İnternetten HGS kartınıza ait limiti sorgulamak için HGS Müşteri Hizmetleri’ne üye olunması gerekmektir. HGS Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmak için sitenin görseli aşağıdaki görsel gibi olmalıdır.

Sizin için aşağıda verilmekte olan linke tıklayarak, görselde görmüş olduğunuz gibi sağ üst taraftaki Müşteri Hizmetlerine Giriş seçeneğini seçmeniz ve sonrasında üye olun seçeneğini seçerek üyelik işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde belirtilen boşluklara kendinize ait olan TC kimlik numaranızı veya vergi numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde tam olarak girerek, alt kısımda yer almakta olan boşluğa da kendiniz belirlemiş olduğunuz şifrenizi yazarak sistem üzerinde üyelik işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra HGS limit sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Limiti Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

BİR CEVAP BIRAK