Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Miktar Sorgulama

HGS Miktar Sorgulama

0
PAYLAŞ

HGS Nedir?

HGS sistemi Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinmektedir.

Hızlı Geçiş Sistemi seyir halindeyken aracınızı ödeme noktalarında durmak ya da aracınızın hızını kesmek zorunda kalmadan gişe geçiş ödemelerini rahat bir şekilde yapmanıza olanak sağlamaktadır. Hızlı Geçiş Sistemi ile yapmakta olduğunuz geçişlerin geçiş ücretlerini pasif kart ya da etiket üzerinden otomatik bir şekilde ödeyebilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılından beri aktif olarak işler durumdadır. Hızlı geçiş sisteminin sağladığı avantajlardan en büyüğü trafik akışını sağlamaktır. Aşağıda HGS Miktar Sorgulama ile ilgili tüm bilgiler detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

HGS Miktar Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS miktar sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için aktif olarak kullanmış olduğunuz bir HGS kartına sahip olmanız gerekmektedir. HGS kartını  PTT şubelerinden temin edebileceğiniz gibi kara yolları girişlerinde ve karayolları çıkışlarında mevcut olan kart satış noktalarından da temin edebilirsiniz. HGS kartı veya HGS etiketine sahip olan sürücüler sıra beklemeksizin zaman kaybı yaşamadan yollarına devam edebilecektir. HGS kartı almak için başvuru yaptığınız zaman araç ruhsatınızın ve kimlik fotokopinizin mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

HGS Miktar Sorgulama işlemi ile HGS kartında kalan bakiye limitini öğrenerek bakiyeniz geçiş için düşük miktarda ise ona göre tedbir alınması sağlanmaktadır. HGS kartına ait başvuru esnasında araç sahibine bakiyesi azalması durumunda bilgi verilmesi için karta başvuru yapan kişinin GSM numarası sistem üzerine kayıt edilmektedir. Telefonla bilgilendirilmenin yanı sıra kart sahibi dilerse PTT şubelerine giderek ya da internet üzerinden HGS miktar sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

İnternet üzerinden HGS miktar sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için HGS Müşteri Hizmetleri’ne üye olunması gerekmektedir. İnternet sayfası üzerinden HGS Müşteri Hizmetleri’ne ulaşım sağlayabilmek için sitenin görseli aşağıda belirtilmekte olan resimdeki gibidir.

Sizin için aşağıda verilmekte olan linke tıklayarak, görselde görmüş olduğunuz gibi sağ üst taraftaki Müşteri Hizmetlerine Giriş seçeneğini seçmeniz ve sonrasında üye olun seçeneğini seçerek üyelik işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde belirtilen boşluklara kendinize ait olan TC kimlik numaranızı veya vergi numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde tam olarak girerek, alt kısımda yer almakta olan boşluğa da kendiniz belirlemiş olduğunuz şifrenizi yazarak sistem üzerinde üyelik işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra HGS limit sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Miktar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK