Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Müşteri Hizmetleri

HGS Müşteri Hizmetleri

0
PAYLAŞ

HGS Nedir?

Hızlı geçiş sistemi (HGS) ülkemizde kullanılmakta olan köprü ve otoyol gişelerinden ücretli geçişleri yöneten bir sistemdir. İlk başlarda sistem olarak otomatik geçiş sistemi kullanılmıştır. Ancak otomatik geçiş sisteminin cihazlarının çok pahalı olmasından dolayı bu sistem yeterli müşteri kapasitesine ulaşılamamıştır. Daha sonra ise daha ucuz maliyeti olan kartlı geçiş sistemi kullanılmaya başlamıştır. Kartlı geçiş sistemi müşterilerin kartlarına dolum yapmak istediklerinde anlaşmalı petrol ofisleri ve anlaşmalı marketler gibi kolay erişilebilir noktalar üzerinden dolum işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebildiklerinden dolayı kullanışlı bir sistem olarak kabul edilmiştir.  Ancak sistemin gişelerde kullanılış şekli gözden kaçırılmıştır. Kartlı geçiş sisteminde sürücü gişeden geçiş esnasında aracını gişenin yanına geldiğinde durdurarak KGS için sahip olduğu kartı gişedeki makineye okutmak zorundaydı. Gişede kartı okutma esnasında geçen zaman trafik sıkışıklığına ve arkadan gelen diğer araçların bekleme yapmasına yol açarak trafik yoğunluğuna ve sıra oluşturarak zaman kaybına yol açmaktadır. Kısa bir süre içerisinde Kartlı geçiş sisteminin de çok kullanışlı bir sistem olmadığı düşüncesi ile OGS’nin sağlamış olduğu akıcılık ve KGS’nin sahip olduğu ucuzluk ve kullanışlılık bir sistem üzerinde birleştirilerek HGS sistemi şeklinde hayatımızdaki yerini almıştır.

HGS sistemi PTT şubeleri üzerinden sağlanan bir hizmettir. HGS sistemine ait kayıt, borç sorgulama ve borç ödeme gibi pek çok işlem PTT şubeleri tarafından gerçekleştirilmektedir. HGS sistemine kayıt olduktan sonra aracınızın ön camına PTT tarafından verilen manyetik bir çip yerleştirmeniz gerekir. Bu manyetik çip ile gişeden geçiş sağlarken aracınız sistem tarafından tanınır ve hesabınızdan geçiş ücreti sistem tarafından otomatik bir şekilde tahsil edilir. HGS kullanıcılarına daha iyi ve daha kolay bir şekilde hizmet sağlanması amaçlanarak hizmetler elektronik ortama aktarılmış ve resmi internet sitesi tasarlanmıştır. Bu tasarlanan siteye HGS müşteri hizmetleri ismi verilmiştir.

 

HGS Müşteri Hizmetleri Nedir?

Teknolojinin gelişmesi pek çok alanda gelişme sağlarken özel ve resmi kurumlar da hizmetlerini bilgisayar ortamı üzerinden yürütmeye başlamışlardır. İşlemlerini internet üzerinden yürütmekte olan bir diğer kurum da PTT’dir. Hızlı Geçiş Sistemi hizmeti veren PTT şubeleri HGS kullanıcılarının sistem hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını sağlamak ve kullanıcıların HGS ile ilgili işlemlerini kendilerinin kolay bir şekilde gerçekleştirebileceği aynı zamanda borçlarını sorgulayabileceği HGS Müşteri Hizmetleri adı altında internet sitesi tasarımı hazırlamıştır. Bu sitenin içeriğinde genel olarak HGS hakkında tüm bilgiler, ara sınıf listeleri hakkında bilgilendirme, hızlı geçiş şeritleri bulunan gişelerle ilgili bilgilendirme, HGS hesabınızla ilgili avantajlı kredi duyuruları ve HGS etiket montajı ile ilgili pek çok bilgi yer almaktadır. HGS müşterileri bu site üzerinden daha birçok ayrıcalıktan yararlanabilmektedir. Üye olma işlemleri yine HGS Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir.

HGS Müşteri Hizmetleri telefon numarası  444 17 88’dir.

HGS Müşteri Hizmetleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK