Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Nereden Doldurulur?

HGS Nereden Doldurulur?

0
PAYLAŞ

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2012 itibarıyla hizmete koymuş olduğu trafiğin rahatlamasına katkı sağlaması amaçlanmış olan bir uygulama olan Hızlı Geçiş Sistemi diğer adı ile HGS, köprü ve otoyollardaki sıkışmış olan trafiğe karşı çözüm olması için yapılmıştır. Gişelerden kartlı şekilde geçişlerin yaratmış olduğu sıkışıklık HGS’nin kullanımı ile trafik kalabalığına her durumda kalıcı bir çözüm bulundu. HGS etiketi ya da HGS kart sayesinde, köprülerde ve otoyollarda yer alan trafiği hızlandırmak ve tıkanıklığı tamamen sonlandırmak için kurtarıcı bir yöntem olarak yer aldı. 2012’de başlayan bu sistem ile beraber PTT ile ortak olarak oluşturmuş olduğu HGS kart ya da etiket sistemi ile istenilen amaca ulaşmıştır. Sonunda köprü ve otoyollarda oluşan uzun kuyruklar olmadan kısa süre içerisinde geçiş yapabilmek imkanlı hale gelmiştir. HGS’ye üye olan araç sahiplerine HGS’nin sağladığı fırsatlardan bir tanesi olan hatalı geçiş sınıfında olmayan her geçiş işinde % 20 indirimli olarak geçiş ücreti ödeme durumu ise insanların yüzünü güldürmektedir. HGS’nin en büyük faydalarından bir tanesi de sürekli olarak geçiş akışı sağlamasıdır. Günümüzde, karayolları ve Boğaz Köprüleri gişeleri üzerinden nakit olarak ücret ödemesi yapılmadan, sadece HGS kartları ya da HGS çipli etiketler ile geçiş yapılmaktadır. Peki, HGS nerelerden doldurulur?

HGS Nereden Doldurulur?

HGS sisteminin sağlamış olduğu avantajlardan bir tanesi HGS kartı olan araç sahiplerinin HGS kartlarını anlaşmalı olarak bulunan benzin istasyonları ya da marketlerden kolaylıkla doldurabilmesidir. Bu şekilde doldurma uygulamasının kolay olabilmesi ile HGS kart dolumu yapmak için herhangi bir kurum ya da kuruluşa gitmeye gerek kalmadan kalmadan ya da hiçbir yerde sıra beklemeden kart doldurma işlemini yapabilmek imkânlı duruma gelmiştir. Anlaşmalı olarak bulunan Shell ve Opet istasyonlarından 7 gün 24 saat boyunca HGS kart ya da HGS etiketlerinizi doldurabilirsiniz. Tüm Türkiye üzerinde yer alan anlaşmalı istasyonların listesine aşağıdaki linke tıklayarak kolay bir şekilde hemen ulaşabilirsiniz.

 

HGS kart ya da HGS etiketleri PTT şubelerinde de kolayca doldurulabilir. HGS kart sahibi araç sahipleri herhangi bir PTT şubesine başvuru gerçekleştirebilir ya da PTT şubelerinin dışında yer alan PTT matik cihazları üzerinden kart doldurma işlemlerini yapabilmektedir.

HGS kart ya da HGS etiketleri aynı zamanda PTT ‘nin online adresi üzerinden de doldurma işlemini gerçekleştirebilmektedirler. PTT online adresine erişmek ve işlemlerinizi yapabilmek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekir. Açılmış olan sayfada üyeliğiniz yoksa üyeliğinizi oluşturmalısınız. Oluşturduktan sonra ya da internet üzerinden zaten üyeliğiniz varsa E-Posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.

Daha sonra ise olarak giriş yap diyerek sisteme giriş gerçekleştirebilir ve HGS doldurma işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Online PTT Sitesinden HGS Kart veya Etiket Doldurma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK