Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Ödeme Dökümü

HGS Ödeme Dökümü

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilin HGS son yılların trafik işleyişinde sürücülerin en çok uyguladıkları sistemlerden biridir. Diğer geçiş sistemlerine göre daha pratik oluşu, geçişlerde beklemeye gerek kalmadan direk geçiş imkanı sağlayan bir sistemdir. HGS gişelerinden HGS abonesi olan kişiler rahatça geçebilir. HGS geçişleri ücretli olup ücret için HGS kart ya da çipli etiket üzerinden bakiye düşürülerek yapılır. Sürücüler gişelerden geçtikten sonra otomatik olarak sistem kart ya da etiketleri okur. Beklemeye gerek kalmadan ücretler sürücünün bakiyesinden düşürülür. HGS geçişlerinde ücretsiz geçmek isteyen sürücüleri tespit etmek için kamera sistemi uygulanır. Bu kamera ile plaka tespiti ve sürücünün profili tespit edilir. Daha sonra ceza ihlali uygulanır ve sürücülere para cezası yazılır. Sürücüler 15 günlük zaman içinde bu cezayı ödemekle yükümlüdürler.

Bazı durumlarda da sürücüler farkında olmadan geçiş ihlali yapabilir. Bakiyelerinin yetersiz olduğunun farkında olmayabilirler. Bu durumlarda mağdur olmamak için sürücüler HGS ödeme dökümü sayesinde bu mağduriyetlerinden kurtulabilirler. Bu dökümde sürücülerin ne kadar ceza aldığı hangi saatte ne zaman gişelerden geçtiği ayrıntılı olarak yazar.

HGS Dökümü Nasıl Alınır?

 

HGS dökümü alabilmek için sürücülerin öncelikle HGS online sitesine üye olmaları gerekir. Üye olmak için HGS sayfasında müşteri hizmetlerinden giriş yapabilirsiniz. Burada kimlik ve vergi numarası, e- posta adresi ve şifre gibi bilgiler yer almaktadır.

Bu bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak üye ol butonuna basılarak üyelik işlemleri tamamlanır. Üye olduktan sonra giriş yaparak HGS ücret dökümü hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu dökümde yaptığınız tüm geçişler için ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu döküm sayesinde farkında olmadan yapmış olabileceğiniz ceza ihlalleri hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ceza ihlalini ne zaman hangi saatte yaptığınız, ne zaman ödeme yapmanız gibi bilgiler yer alır. Vaktinde ceza işlemini öğrenerek sizden kaynaklı olmayan ceza ihlalleri hakkında süre geçmeden itiraz talebinde bulunabilir ve itirazınızın kabul edilmesiyle kesilen ücretin tekrar bakiyenize eklenmesi sağlanabilir. Ücret dökümünün öğrenilmesi anlaşıldığı üzere size çok katkıları olacaktır.

HGS Online Sitesine Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ!

HGS Online Sitesinden Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK