Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS TL Yükleme

HGS TL Yükleme

0
PAYLAŞ

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte karayollarının devreye aldığı sistem olarak bulunan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım açısından oldukça kolay bir uygulamadır. Kartlar ya da abonelikler sonucunda alınmış olan HGS etiketleri kullanılarak köprülerden ya da otoyollar üzerinden güvenli bir şekilde geçişlere imkân vermektedir. Bu geçişler için her araç türüne göre üyelik yapılmaktadır. Bunun nedeni her aracın sınıfına göre alınmış olan farklı bir geçiş ücreti bulunmaktadır. Her sürücü bu ücreti ödemekle yükümlüdür. Eğer yanlış bir araç türüne göre aracınıza abonelik alırsanız o ücret üzerinden geçiş ücreti ödemek zorundasınız. Ücret ödemeden geçiş yapıldığı veya kart ya da HGS etikette bakiye bulunmadığı durumlarda cezalı geçiş yapmış olarak kabul edilir. Bu cezalardan tamamen kurtulmak için bazı önemler alınmalıdır. Örnek vermek gerekirse kart ya da etiket ile ilişkilendirilmiş hesapta limitin sürekli var olması gerekir. HGS bu durumun tamamen önüne geçmek için müşterilerinin TL yükleme yapabileceği pek çok alan oluşturmuştur. Peki, HGS TL yükleme yapabileceğimiz alanlar neresidir?

HGS TL Yükleme Noktaları Nelerdir?

HGS köprü ya da otoyollar üzerinde oldukça sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Devamlı olarak kullanan araç sahiplerinin yakınmış oldukları konulardan biri de bakiye bitmesi sorunudur. HGS birçok yerden yönlendirmeleri ile beraber HGS kart ya da etiket sahipleri kolayca TL yüklemektedir. İlk olarak HGS kart ya da HGS etiket sahibi bulunan anlaşmalı bankalar ile beraber TL yükleme işlemlerini yapabilir. Hatta bankaların sağlamış olduğu avantajlardan bir tanesi ise ‘otomatik talimat’ beyanı veren müşterileri adına HGS TL yükleme işini kendisi yürütür. Tercih ettiğiniz banka içerisinde bir hesap açıyorsunuz, ardından HGS kart ya da etiket bu hesap ile ilişkilendirilir. Daha sonrasında ise HGS limiti belirlenmekte ve bu limitin altına düşüldüğü zamanlarda ise banka tarafından otomatik olarak TL yükleniyor. Daha sonrasında bu ücret de ilişkili banka hesabından tahsil edilmektedir. Bu işlem ile kart üzerinde TL bitmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalınmaktan kurtulursunuz.

 

Diğer bir yöntem ise HGS’nin internet sitesinden HGS TL yükleme uygulamasıdır. Bunun için aşağıda verilen link üzerine tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz. Eğer daha öncesinde internet adresine üyeliğiniz varsa direkt olarak HGS TL yükleme yapma imkânınız yer almaktadır. Eğer üyeliğiniz yoksa alt kısımda anlatılacak olan işlemleri takip ederek TL yükleyebilirsiniz.

Yukarıda verilmiş olan seçeneklerden biri seçilir. Ve işleme o kısım ile devam edilir.

Örnek vermek gerekirse plaka numarasını seçtiyseniz plaka numarası bölüme girilir ve sorgula butonuna basılır. Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

Yukarıda belirtilmiş olan bilgiler sırasıyla doldurulur.  Daha sonra ise yüklemek istediğiniz TL miktarı ve banka seçimi yapılır. O bankaya ait olan kişisel kart bilgileri girilir ve ‘yükleme yap’ butonuna basıldığı zaman TL yükleme işleminiz tamamlanmaktadır.

Son yöntem ise Turkcell hat aracılığı ile HGS TL yükleme işlemidir. Bunun için aşağıda verilen linkten siteye giriş gerçekleştirilir.

Öncelikle ‘yüklenmek istenen HGS No ya da Plaka No’ girilir. Yüklenecek miktar internet üzerinden belirlendikten sonra, sırasıyla GSM numarası ya da Turkcell şifresi giriş yapılarak, son olarak ‘onaylıyorum’ bölümüne tıklanarak HGS kredi yükleme tamamlanmaktadır. Her işlem için 50 kuruş SMS ücreti ile beraber 1,65 TL işlem ücreti alınmaktadır.

HGS TL Yükleme Yapabileceğiniz Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

PTT HGS TL Yükleme İçin TIKLAYINIZ!

Turkcell Online HGS TL Yükleme Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK