Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları HGS Üye Ol

HGS Üye Ol

0
PAYLAŞ

HGS, köprüler ya da otoyollar üzerinde bulunan gişelerden hızlı ve seri olarak geçişe imkân tanıyan ve ülkemizde pek çok sürücü tarafından sıkça tercih edilmiş olan bir çeşit abonelik hizmetidir. Bu bağlamda ülkemizde bu hizmetten faydalanmaya devam eden yüzbinlerce abone bulunmaktadır. Bu abonelik işlemleri ile beraber sahip olunan HGS etiket ya da HGS kart sayesinde sistem kullanılır hale gelebilmektedir. HGS kart ya da etiket üyelik işlemleri oldukça kolay prosedürler sonucu alınmaktadır. HGS kartları anlaşmalı olarak bulunan Shell ya da Opet istasyonları üzerinden, tüm PTT şubelerinden ve de anlaşmalı bankalardan kolaylıkla alınabilirken, HGS etiketleri ise abonelik konusunda araç ruhsatı, sürücü T.C kimliği kullanılarak şahsi başvuru sonucu alınmaktadır. Bununla beraber HGS ile ilgili işlemlerin yapılabilmesi için online şekilde üyelik işlemleri yapılmaktadır. Bu koşullar da HGS kart veya etiketlerinin kullanımı esnasında her zaman büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu konuda HGS abonesi olan araç sürücüleri olarak pek çok avantajlardan faydalanabilir ve en önemlisi ise artık gişe kuyruklarında eski dönemlerde olduğu gibi uzun saatler beklemek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde geçiş faaliyetlerini tamamlayabilirsiniz. Peki, HGS sisteminin sunmuş olduğu avantajlarından en hızlı ve kolay şekilde yararlanmak için HGS üye ol işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

HGS Üye Olma Nasıl Yapılır?

HGS üye olmak için iki seçenek yer almaktadır. İlk olarak PTT internet adresi üzerinden açılan müşteri hizmetleri sayfasını kullanabilirsiniz. Alt bölümde verilen linke tıklayarak siteye kolayca giriş yapabilirsiniz. Online şekilde PTT sitesine girip işlemlerinizi yapabilmeye olanak vermiş bu sistem ile beraber HGS aboneliğiniz üzerinden, bu konuyla iliği olarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu açıdan bu tür avantajlardan yararlanmak için ve HGS kart ile ilgili işlemlerini online olarak yapmak isteyen pek çok insan, bu sisteme üye olabilmektedir. HGS üye olmak için ilk olarak PTT’nin sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise sol alt köşede bulunan ‘hemen üye ol’ butonuna giriş yapılır.

 

Sie içerisinde TC kimlik no, ad soyad, E-Posta adresi, seçtiğiniz bir kullanıcı ile beraber oluşturacağınız bir şifre ile üyelik formunu doldurabilirsiniz. Daha sonrasında ise resimde görülen kutucuklara onay işareti bırakarak ‘ üyeliği tamamla’ bölümüne tıkladıktan sonra üyelik işleminizi bitirebilirsiniz.

Diğer yollardan bir tanesi ise HGS’nin online sitesinden üyelik uygulamasıdır. Bunun için de alt bölümde verilen linke tıklayarak siteye giriş gerçekleştirilir. Daha sonra sağ üstte yer alan ‘müşteri hizmetleri giriş’ butonuna giriş yapılır. Ardından ekrana gelmiş olan form doldurulmaya başlanır.

TC kimlik no, E-Posta adresi ve şifre giriş yapılır. Daha sonra doğrulama kodu da girilerek ‘üye ol’ bölümüne basılarak işlem bitirilir. E posta adresi üzerinde bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu koda tıklayarak aktifleştirme işlemi başarılı bir şekilde yapılmalıdır.

Son olarak alınacak olan yeni şifre ve E-Posta adresi ile sisteme giriş gerçekleştirildiğinde HGS üye ol işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Bakiye Yükleme HGS Üye Ol İçin TIKLAYINIZ!

Müşteri Hizmetleri HGS Üye Ol İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK